Srážka Islámského státu s Kurdy u Kobani má třicet obětí

ČTK ČTK
29. 11. 2014 14:51
Prudké boje začaly po dvou ranních sebevraždených atentátech skupiny Islámský stát v syrském městě Kobani, blízko hraničního přechodu s Tureckem.
Boje v Kobani.
Boje v Kobani. | Foto: Reuters

Bejrút - Prudké srážky mezi ozbrojenci radikální skupiny Islámský stát (IS) a kurdskými obránci syrského města Kobani vypukly na blízkém hraničním přechodu s Tureckem.

Rozhořely se po dvou ranních sebevražedných atentátech islamistických extremistů a zatím si vyžádaly nejméně třicet mrtvých na obou stranách. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na informaci exilové monitorovací skupiny Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Sebevražedný atentátník z řad IS podle monitorovací skupiny za svítání odpálil nálož v autě, krátce poté na stejném místě zaútočil sebevražedný atentátník opásaný výbušninami. Podle SOHR přišli atentátníci na syrskou stranu hranice z Turecka. Nejmenovaný turecký činitel podle agentury Anadolu ale toto tvrzení popřel.

Při střetech, které následovaly po atentátech, bylo dosud zabito nejméně třicet bojovníků na obou stranách, potvrdil šéf SOHR Ramí Abdar Rahmán. Padlo podle něj jedenadvacet ozbrojenců IS, včetně atentátníků, zbývajících devět mrtvých byli bojovníci kurdských milicí. Ty už více než dva měsíce brání bojovníkům IS v obsazení Kobani. Žádná ze stran ale dosud nebyla schopná dosáhnout rozhodující převahy.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy