Sražená dívenka, které nikdo nepomohl, zemřela

Zahraničí Zahraničí
21. 10. 2011 8:09
Kolem dvouletého čínského děvčátka prošlo lhostejně 18 lidí
Foto: The Telegraph

Peking - Dvouleté čínské děvčátko, které srazilo auto a kolemjdoucí ho nechali napospas osudu, zemřelo. Jak připomněl server BBC, lékaři od počátku upozorňovali na to, že šance malé Jüe Jüe na přežití jsou minimální.

Událost, která šokovala celou Čínu, se odehrála minulý čtvrtek na tržišti ve městě Fuo-šan v provincii Kuang-tung.

Dívenka se ztratila matce, a když se batolila středem cesty, srazila ji dodávka. Řidič ujel, krvácejícímu dítěti ovšem nepřispěchal na pomoc ani nikdo z bezmála dvou desítek lidí, kteří prošli kolem.

Pomoci se Jüe Jüe dočkala až od metařky, která ji odsunula na kraj silnice a zavolala pomoc. Holčička nicméně utrpěla vážná zranění a lékaři ji udržovali v umělém spánku.

Bouře na internetu

Zpráva o smrti opět vyvolala bouřlivou reakci na čínských webech. "Sbohem, malá Jüe Jüe. V nebi žádná auta nejsou," píše jeden z bloggerů.

Diskutuje se ovšem i o možné změně v legislativě. Podle mnohých by mělo být ze zákona nařízeno pomoci lidem v očividné nouzi.

Mnozí s něčím takovým ovšem nesouhlasí. "Nejprve se bavme o tom, jak být civilizovaní. Tomu nikdo nevěnuje pozornost?" táže se účastník diskuse.

 

Právě se děje

před 36 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy