Sražená dívenka, které nikdo nepomohl, zemřela

Zahraničí Zahraničí
21. 10. 2011 8:09
Kolem dvouletého čínského děvčátka prošlo lhostejně 18 lidí
Foto: The Telegraph

Peking - Dvouleté čínské děvčátko, které srazilo auto a kolemjdoucí ho nechali napospas osudu, zemřelo. Jak připomněl server BBC, lékaři od počátku upozorňovali na to, že šance malé Jüe Jüe na přežití jsou minimální.

Událost, která šokovala celou Čínu, se odehrála minulý čtvrtek na tržišti ve městě Fuo-šan v provincii Kuang-tung.

Dívenka se ztratila matce, a když se batolila středem cesty, srazila ji dodávka. Řidič ujel, krvácejícímu dítěti ovšem nepřispěchal na pomoc ani nikdo z bezmála dvou desítek lidí, kteří prošli kolem.

Pomoci se Jüe Jüe dočkala až od metařky, která ji odsunula na kraj silnice a zavolala pomoc. Holčička nicméně utrpěla vážná zranění a lékaři ji udržovali v umělém spánku.

Bouře na internetu

Zpráva o smrti opět vyvolala bouřlivou reakci na čínských webech. "Sbohem, malá Jüe Jüe. V nebi žádná auta nejsou," píše jeden z bloggerů.

Diskutuje se ovšem i o možné změně v legislativě. Podle mnohých by mělo být ze zákona nařízeno pomoci lidem v očividné nouzi.

Mnozí s něčím takovým ovšem nesouhlasí. "Nejprve se bavme o tom, jak být civilizovaní. Tomu nikdo nevěnuje pozornost?" táže se účastník diskuse.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy