Trump provozoval pochybnou virtuální univerzitu, šlo po něm 6000 žalobců. Raději studentům zaplatí

ČTK ČTK
19. 11. 2016 0:30
Budoucí americký prezident Donald Trump se rozhodl v rámci mimosoudního vyrovnání vyplatit studentům někdejší Trumpovy univerzity 25 milionů dolarů (638 milionů Kč). Trump čelil kvůli své neakreditované virtuální podnikatelské škole třem hromadným žalobám.
Donald Trump.
Donald Trump. | Foto: Reuters

Washington - Budoucí americký prezident Donald Trump čelil třem hromadným žalobám kvůli takzvané Trumpově univerzitě, neakreditované virtuální podnikatelské škole, která od roku 2005 do roku 2010 nabízela například realitní a podnikatelské kurzy.

Žalobci, kterých bylo podle Schneidermana více než 6000, tvrdili, že instituce používala podvodné marketingové praktiky a agresivní prodejní taktiky. Připravit je měla Trumpova univerzita až o 40 milionů dolarů (přes miliardu Kč).

Studenti z několika států v žalobě uvedli, že program podvodně sliboval školitele osobně vybrané Trumpem a zavádějící byl podle nich i název univerzita.

Soud týkající se jedné z žalob se měl konat 28. listopadu v San Diegu a Trumpa jako svědka předvolaly obě strany. Soudu měl předsedat Gonzalo Curiel, kterého Trump během prezidentské kampaně označil za podjatého kvůli tomu, že má mexický původ.

Volby rozhodují emoce. Mnoho lidí říkalo, že Trump je šílený, ale nikdo neříkal, že chce volit Clintonovou, říká Anna Shavit | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy