Spor o hranice mezi Chorvatskem a Slovinskem nekončí. Juncker se nabízí jako zprostředkovatel

ČTK ČTK
8. 1. 2018 20:50
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v pondělí navrhl zprostředkování dialogu mezi Slovinskem a Chorvatskem v jejich trvajícím sporu o námořní hranici. Obě země se od nabytí nezávislosti v roce 1991 přou o Piranský záliv. Při nevyřešilo ani loňské arbitrážní rozhodnutí, které vyšlo Slovinsku vstříc, ale které Chorvatsko odmítlo. Chorvatští rybáři a váleční veteráni chystají v tamních vodách dokonce protestní akci, Slovinsko zase hrozí pokutováním chorvatských námořníků, kteří na sporné území vstoupí. Juncker uvedl, že spor obou zemí Evropskou unii ani její představitele příliš nezajímá, navrhl však, že pomůže zprostředkovat kompromis mezi oběma stanovisky.
Jean-Claude Juncker.
Jean-Claude Juncker. | Foto: ČTK
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Bitcoin ztrácí přes 16 procent, jeho cena klesla pod 48 tisíc dolarů

Nejznámější kryptoměna bitcoin v sobotu výrazně oslabuje, od pátku její cena odepsala více než 16 procent a klesla pod 48 tisíc amerických dolarů. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk. Oslabují i další kryptoměny, jako je ethereum.

"Zatím jsem zaznamenal, že se prodalo více než 4000 bitcoinů, což trh stlačilo prudce dolů," uvedl expert na kryptoměny a šéf společnosti CEC Capital Laurent Kssis. "Hned 1500 bitcoinů se v čase toho propadu vlastně prodalo za méně než jednu minutu," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy