Spor o hranice mezi Chorvatskem a Slovinskem nekončí. Juncker se nabízí jako zprostředkovatel

ČTK ČTK
8. 1. 2018 20:50
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v pondělí navrhl zprostředkování dialogu mezi Slovinskem a Chorvatskem v jejich trvajícím sporu o námořní hranici. Obě země se od nabytí nezávislosti v roce 1991 přou o Piranský záliv. Při nevyřešilo ani loňské arbitrážní rozhodnutí, které vyšlo Slovinsku vstříc, ale které Chorvatsko odmítlo. Chorvatští rybáři a váleční veteráni chystají v tamních vodách dokonce protestní akci, Slovinsko zase hrozí pokutováním chorvatských námořníků, kteří na sporné území vstoupí. Juncker uvedl, že spor obou zemí Evropskou unii ani její představitele příliš nezajímá, navrhl však, že pomůže zprostředkovat kompromis mezi oběma stanovisky.
Jean-Claude Juncker.
Jean-Claude Juncker. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy