Spokojená rodinka. Oficiální snímek z Georgova křtu

Petr Jemelka Petr Jemelka
25. 10. 2013 11:25
Královská rodina na fotce působí spokojeným dojmem, pochvalují si britská média.
Foto: Reuters

Londýn - Žádná prkennost a upjatost. Královská rodina na snímku ze křtin prince George působí veselým a uvolněným dojmem, pochvalují si britská média.

Slavnostní fotografie z útrob Clarence House v Londýně, tedy oficiální rezidence prince Charlese, vévodkyně Camilly a prince Harryho, je prvním skupinovým snímkem královské rodiny, který Buckinghamský palác po více než sto letech zveřejnil.

V elektronické podobě však k vidění dlouho nebude, podle pokynů královské rodiny musí být do 24 hodin smazán ze všech databází.

Zcela vlevo stojí princ Filip, vedle něj syn královny princ Charles s manželkou Camillou a uprostřed nahoře je princ Harry a Katina sestra Pippa s mladším bratrem Jamesem. Po jejich pravici stojí Michael a Carole Middletonovi.

Prince George's Christening
Prince George's Christening | Video:

Malý princ ani nepípl

Středobodem aranžovaného fotoportrétu jsou logicky vévodkyně z Cambridge s již pokřtěným princem Georgem, který údajně během focení ani jednou nezabrečel. Zbytek osazenstva divanu asi netřeba představovat, ale pro úplnost: vpravo vedle Kate sedí Její Veličenstvo královna Alžběta II., vlevo vévoda z Cambridge princ William.

Tradičně nejpřirozenějším dojmem působí Harry a Katina sestra Pippa, v jejíchž žilách však modrá krev nekoluje.

Autorem fotografie je známý fotograf osobností Jason Bell, s nímž spolupracovali mimo jiné fotbalista David Backham nebo herečka Scarlett Johansson.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Skokani Polášek a Sakala postoupili na SP ve Wisle z kvalifikace

Pouze dvojice českých reprezentantů Viktor Polášek a Filip Sakala uspěla v kvalifikaci na nedělní závod Světového poháru ve skocích na lyžích ve Wisle. Roman Koudelka a Vojtěch Štursa na postup do úvodní individuální soutěže sezony nedosáhli.

Polášek skočil v kvalifikaci 114 metrů a obsadil 38. místo, Sakala zapsal o metr a půl méně a postoupil z 42. příčky. Koudelka, který vstupuje do 14. sezony v SP, doletěl po snížení nájezdu na 101 metrů. Dlouholetou českou jedničku dělily od postupové padesátky na 54. místě necelé dva body. Štursa obsadil s výkonem 104 metrů 61. příčku.

Nejdelší skok kvalifikace 133 metrů předvedl ze sníženého nájezdu Němec Karl Geiger. Obhájce velkého křišťálového glóbu za prvenství v SP Japonec Rjoju Kobajaši postoupil jako čtvrtý.

Sezonu v Polsku zahájí sobotní závod družstev.

Zdroj: ČTK
Další zprávy