Spojenecký letoun omylem zaútočil v Libyi na povstalce

Spojenecký letoun omylem zaútočil v Libyi na povstalce
Třináct vojáků povstalecké armády, která bojuje proti libyjskému vůdci Kaddáfímu zahynulo při útoku letadla NATO.
Vraky vozů, které zůstaly po útoku.
Povstalečtí vojáci odklízejí vraky vozů, které zůstaly na silnici u přístavu Briga po útoku letadla NATO.
Vojáci povstalecké armády se modlí za své kolegy, kteří zahynuli při útoku letadla NATO.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
2. 4. 2011 20:43

Třináct vojáků povstalecké armády bojující proti Muammaru Kaddáfímu zahynulo nedaleko přístavu Briga při útoku spojeneckého letectva. Mluvčí povstalců podle agentur incident označil za nešťastnou chybu. Mluvčí NATO Oana Lungescuová pak v Bruselu naznačila, že hlídkující letoun NATO reagoval na palbu ze země. Aliance začala incident vyšetřovat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V porotě letošní soutěže Miss Germany zasednou po 93 letech pouze ženy

Zasedne v ní například přebornice v karate, televizní hlasatelka či bývalá krajně pravicová politička. Poprvé za 93 let existence v ní ale nebude zastoupen ani jeden muž, napsal britský list The Times.

Motto nově koncipované Miss Germany zní "Podpora autentických žen". Šestnáct adeptek na titul porotkyně příští měsíc posoudí na základě jejich osobností a životních příběhů.

Neznamená to, že se v porotě v budoucnu už žádný muž neobjeví, řekl šéf soutěže Max Klemmer. Nicméně každý, kdo se bude chtít porotcem stát, bude muset projít testem, zda se ztotožňuje s novým konceptem soutěže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při útoku ozbrojenců na motel v mexickém státě Guanajuato zemřelo nejméně devět lidí

Skupině těžce ozbrojených mužů se podařilo uprchnout. Útočníci se vloupali do hotelu a restaurace u silnice, kde zahájili palbu. V zařízení zemřelo šest lidí, mezi nimi také dvě zaměstnankyně motelu, kuchařka a servírka.

Stát Guanajuato ve středním Mexiku je důležitým průmyslovým centrem. Zločinné gangy jsou zde velmi aktivní, a to zejména při krádeži paliva. a Není výjimkou, že útočí právě na místa, kde často zastavují řidiči kamionů, píše agentura AFP. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koronaviru podlehlo již 56 lidí, podezření na infekci hlásí Vídeň

Novému koronaviru v Číně podlehlo již 56 lidí a nakažených je přes 2000. S odvoláním na úřady provincie Chu-pej, odkud se infekce začala šířit, o tom informovaly zahraniční tiskové agentury. První nemocnou s podezřením na koronavirus - čínskou letušku - dnes oznámilo Rakousko, první potvrzený případ rovněž ohlásila Kanada.

Zdroj: ČTK
Další zprávy