Spojenecký letoun omylem zaútočil v Libyi na povstalce

Spojenecký letoun omylem zaútočil v Libyi na povstalce
Třináct vojáků povstalecké armády, která bojuje proti libyjskému vůdci Kaddáfímu zahynulo při útoku letadla NATO.
Vraky vozů, které zůstaly po útoku.
Povstalečtí vojáci odklízejí vraky vozů, které zůstaly na silnici u přístavu Briga po útoku letadla NATO.
Vojáci povstalecké armády se modlí za své kolegy, kteří zahynuli při útoku letadla NATO.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
2. 4. 2011 20:43

Třináct vojáků povstalecké armády bojující proti Muammaru Kaddáfímu zahynulo nedaleko přístavu Briga při útoku spojeneckého letectva. Mluvčí povstalců podle agentur incident označil za nešťastnou chybu. Mluvčí NATO Oana Lungescuová pak v Bruselu naznačila, že hlídkující letoun NATO reagoval na palbu ze země. Aliance začala incident vyšetřovat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy