Spojené státy uvalily na Írán nové sankce, míří na petrochemický průmysl

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 6. 2019 23:16
Spojené státy v pátek uvalily nové sankce na Írán. Tentokrát se týkají petrochemického sektoru, včetně největší petrochemické společnosti PGPIC, která podle Washingtonu finančně podporuje íránské revoluční gardy. S odvoláním na americké ministerstvo financí to uvedla agentura Reuters. Analytici ale podle Reuters tvrdí, že účinek těchto sankcí bude minimální. Vztahy mezi USA a Íránem se vyhrotily loni, když americký prezident Donald Trump oznámil, že Washington odstupuje od mezinárodní jaderné dohody s Íránem z roku 2015. Trumpova administrativa pak na islámskou republiku uvalila nové sankce.
Americký prezident Donald Trump
Americký prezident Donald Trump | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 17 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy