Mimořádná zpráva

Spojené státy sestřelily v Sýrii bezpilotní letoun, který zaútočil na vojenské poradce

ČTK ČTK
9. 6. 2017 21:30
Americký pilot na jihu Sýrie sestřelil bojový bezpilotní letoun, který zaútočil na zahraniční vojenské poradce z koalice zemí vedených Spojenými státy. S odvoláním na vojenské zdroje o tom informoval list The Wall Street Journal s tím, že je to vůbec první případ bezpilotního útoku na zahraniční koaliční síly v Sýrii. Incident, při kterém nebyl nikdo zraněn, se odehrál ve čtvrtek. Americká armáda zjišťuje, kterému ze spojenců režimu syrského prezidenta Bašára Asada dálkově řízený letoun patřil. Podle analytiků je pravděpodobné, že aparát vyslal Írán, který již bezpilotní stroj k útoku v Sýrii použil v únoru 2016.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: US Customs and Border Protection
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nemocný muž zmizel jen v tričku. Našla ho na Olomoucku řidička

Policie našla sedmadvacetiletého nemocného muže, který dnes ráno opustil centrum Vincentinum ve Šternberku na Olomoucku pouze v tričku. Muž, který je epileptik a mohl být v ohrožení života, byl vypátrán v nedalekých Bohuňovicích na Olomoucku. Je v pořádku, uvedla policie na Twitteru.

Muž odešel z centra dnes před 08:00. Našel se po výzvě, kterou policisté zveřejnili. "Díky ní si pohřešovaného všimla řidička v nedalekých Bohuňovicích. V bundě půjčené od policistů se tak vrátil zpět do místa bydliště," uvedla policie.

Další zprávy