Tunisan Amri, který útočil na trzích v Berlíně, dostal rozkaz přímo z vedení Islámského státu

ČTK ČTK
17. 4. 2017 14:52
Tunisan Anis Amri, který loni v prosinci najel nákladním vozem na vánoční trh v Berlíně, byl zjevně řízen z vedení teroristické organizace Islámský stát (IS). Podle německého magazínu Spiegel to vyplývá z indicií, které už v lednu německé bezpečnostní úřady získaly ze Spojených arabských emirátů. Podle těchto informací dostal Amri rozkaz ke spáchání útoku od jednoho z vysoce postavených extremistů s bojovým jménem Abú Baraa Irákí. V organizaci má údajně na starosti "operace v zahraničí". Tunisan zaútočil 19. prosince. Nejprve poblíž centra Berlína zastřelil polského řidiče, s jehož kamionem pak najel do vánočního trhu. Zabil při tom 11 dalších lidí.
Anis Amri.
Anis Amri. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy