Speciál: Češi míří do Evropské unie

Lenka Málková
18. 9. 2006 0:00
Reportáže - Doba, kdy najít práci za hranicemi naší země bylo nesplnitelným snem, je ta tam. Dveře do Evropy jsou Čechům otevřeny. Uvnitř: SPECIÁL

Deník Aktuálně.cz pro své čtenáře připravil reportáže ze tří evropských zemí, které otevřely svůj pracovní trh také občanům z nových členských zemí Evropské unie.

Grafiku znázorňují pracovní trhy otevřené i pro Čechy - NAJDETE ZDE

SPECIÁL O ČEŠÍCH PRACUJÍCÍCH V EU

Foto: Aktuálně.cz

Británie je ráj. Hlavně workholiků

Přemýšlíte o práci ve Velké Británii? Připravte se na neplacené přesčasy, byrokracii a davy východoevropských žadatelů o práci.

Foto: Aktuálně.cz

Smaragdový ostrov v obležení

Irsko je pracujícími cizinci přeplněné. Na Čechy tu narazíte na každé rohu a v mnoha profesích se v angličtině nezdokonalíte. 

Foto: Aktuálně.cz

 Za penězi se do Finska nejezdí

S angličtinou se ve Finsku přežít dá, ale tím to končí. Alespoň bez částečné znalosti finštiny zde příliš dlouho nevydržíte. 

 

Foto: Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 13 minutami

Schillerová umožní odložit platby záloh u silniční daně, splatnost se posune na říjen

Zálohy na silniční daň splatné v dubnu a v červenci bude možné uhradit až do 15. října. Sankce za zpožděné platby totiž ministerstvo financí plošně promine. Na Twitteru o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). MF opatřením rozšířilo tzv. liberační balíček. Opatření je zároveň součástí dopravního balíčku, kterým reaguje ministerstvo dopravy na současnou koronavirovou krizi. Materiál má toto pondělí na programu vláda. 

Silniční dani podléhají automobily, které využívají firmy i fyzické osoby k podnikání. Sazba se určuje u osobních aut podle obsahu motoru a objemu válců v motoru. V případě nákladních aut daň závisí na hmotnosti vozidla a počtu náprav. Daň se platí ve čtyřech čtvrtletních zálohách.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Pardubice začnou s jednat se zájemci o hokejový klub příští týden

Se zájemci o koupi akcií hokejového Dynama začnou Pardubice jednat nejspíš příští týden. ČTK to řekl náměstek primátora Jan Mazuch (ODS). Město plánuje prodat většinu akcií, majoritním akcionářem bylo opakovaně, naposledy od roku 2017.

"První schůzky bychom rádi učinili příští týden. O způsobu se budeme dohadovat, snad to bude možné v nějakých větších prostorách osobně," řekl náměstek primátora.

Osobní jednání Mazuch preferuje, nicméně kvůli prevenci zamezení šíření nákazy novým koronavirem mohou jednající strany zvolit online komunikaci prostřednictvím videohovorů.

Radní dnes zrušili poptávkové řízení. Domluvili se, že budou jednat s Vladimírem Pitterem, který se do něj přihlásil, i s dalším podnikatelem Petrem Dědkem, jenž projevil zájem bez toho, aniž by zvolil formální postup přihlášením do městské poptávky.

před 1 hodinou

Z nizozemského muzea někdo ukradl obraz van Gogha. Bylo zavřené kvůli epidemii

Neznámí pachatelé ukradli z muzea Singer Laren v nizozemském Larenu východně od Amsterodamu obraz Vincenta van Gogha. Oznámila to nizozemská agentura ANP. Muzeum je kvůli epidemii uzavřené. Zda zloději odnesli i jiná umělecká díla, není zatím jasné.

Obraz Jarní zahrada z roku 1884 byl zapůjčen z muzea v Groningenu pro výstavu Zrcadlo duše, na níž mohli v Larenu do uzavření expozice návštěvníci vidět díla malířů tvořících ve stylu neoimpresionismu, pointilismu, expresionismu a kubismu. Na instalaci výstavy se podílelo amsterodamské Rijksmuseum.

Policie zatím po pachatelích pátrá. Muzeum Singer Laren bylo zřízeno k prezentaci děl z pozůstalosti amerického sběratele Williama Singera, potomka miliardářské rodiny pittsburghských ocelářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy