Španělská policie rozbila kuplířský gang

ČTK ČTK
21. 1. 2015 22:55
Gang sháněl nezletilé dívky na středních školách, v diskotékách nebo na internetu v Murcijském regionu na jihovýchodě Španělska pro klienty, kteří výslovně požadovali prostitutky v nezralém věku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Madrid - Španělská policie rozbila gang dohazující více než 400 prostitutek, včetně nezletilých dívek ve věku od 14 do 17 let. Zatkla přitom 19 osob. Podle agentury AFP to oznámilo španělské ministerstvo vnitra.

Obchodníci s bílým masem prováděli nábor nezletilých dívek na středních školách, v diskotékách nebo na internetu v Murcijském regionu na jihovýchodě Španělska pro klienty, kteří výslovně požadovali prostitutky v nezralém věku.

Gang nabízel služby jak na jídelním lístku s fotografiemi a seznamem služeb, jež byly s to poskytnout.

Vyšetřování začalo po zmizení 17leté dívky původem z Ekvádoru v září loňského roku. Její rodiče přitom upozornili policii, že jejich dceři se krátce před tím prudce zvýšila životní úroveň, aniž přiznala, jak ke svým penězům přišla.

Vyšetřovatelé dívku následně vypátrali v bytě, kde žila s několika dalšími nezletilými prostitutkami. "Práci" jim zprostředkovával pár, který vlastní dům, v němž bydlely.

Kuplířskou síť vedly tři ženy s pomocí dvou svých partnerů. Každá z nich měla k dispozici vlastní byt, kde se dívky prostituovaly. Obchody uzavíraly pomocí internetových komunikačních sítí. 

Při náboru oslovovaly kuplířky dívky dávající inzeráty, v nichž hledaly práci jako servírky, chůvy či hospodyně, a nabízely jim mnohem výnosnější uplatnění jako masérky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy