reklama
 
 

Gang ve Španělsku nejspíš financoval džihádisty z IS, policie je teď odhalila

18. 6. 2019 19:25
Španělská policie rozbila zločineckou síť, která je podezřelá z financování radikálních islamistických skupin. Při rozsáhlé operaci v Madridu a okolí bylo v úterý zatčeno deset lidí a dalších 12 bylo předvedeno k výslechu. Informovala o tom místní média, podle nichž jsou zatčení Španělé syrského původu.

Policejní operace se dopoledne účastnilo na 300 policistů, kteří provedli razii na desítce adres v Madridu a okolí, mimo jiné v madridské centrální mešitě či v několika obchodech, včetně řeznictví.

Podle deníku La Vanguardia, který se odvolává na anonymní zdroje z vyšetřování, je podezřelým rodinný klan podnikatelů syrského původu. Zadržení podle deníku nejsou vyšetřováni kvůli plánování atentátů, ale kvůli podezření z financování skupiny, jež chtěly vést ve Španělsku džihád, tedy svatou válku.

Deník El País v této souvislosti napsal, že "obvykle" bývají ve Španělsku kvůli napojení na džihádisty zatýkáni občané původem z oblasti Maghrebu, tedy severozápadní Afriky. Například poslední velký teroristický útok ve Španělsku, jímž byly atentáty v Barceloně a Cambrils v létě 2017, provedla teroristická buňka tvořená z valné většiny Maročany, kteří vyrostli ve Španělsku.

autor: ČTK | 18. 6. 2019 19:25

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama