Video: Mimozemšťané? Noční oblohu v Kalifornii rozsvítila raketa SpaceX

Zahraničí Zahraničí
9. 10. 2018 11:10
Americká společnost SpaceX Elona Muska v neděli večer úspěšně vyslala další raketu Falcon 9 na oběžnou dráhu. Dopravila tam argentinský satelit a po několika minutách zase přistála na Zemi. Na chvíli ale rozzářila celou oblohu. Obyvatelé Kalifornie natočili, jak se nosná raketa odděluje od zbytku lodi, aby mohla zase přistát. Sama firma SpaceX zveřejnila také video.
SpaceX se povedl další úspěšný test rakety Falcon 9. Ta poprvé přistála na půdě Kalifornie | Video: SpaceX
 

Právě se děje

před 10 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy