Sýrie, Afghánistán, Maďarsko. Kde všude intervenovala ruská a sovětská armáda

Martin Novák Jiří Kropáček Štěpán Plaček Martin Novák, Jiří Kropáček, Štěpán Plaček
9. 10. 2015 14:25
Ruské bombardéry jsou bezmála dva týdny v akci nad Sýrií. Podívejte se, kde všude v uplynulých desetiletích zasahovala sovětská, potažmo ruská armáda. Výčet není úplný, zahrnuje jen větší a podstatnější intervence. NDR, Maďarsko, Kubu, Československo, Angolu, Afghánistán, Tádžikistán, Gruzii, Ukrajinu a Sýrii.

načítám

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Padesátku migrantů vysadili převaděči v Bavorsku poblíž české hranice

Převaděči vysadili na dálnici v Bavorsku poblíž německo-české hranice 56 migrantů. Ponechali je svému osudu při nízkých teplotách a sněžení. Spolková policie podle agentury DPA sdělila, že uprchlíci pocházející ze Sýrie, Somálska a Palestiny, mezi nimi i šest dětí ve věku od dvou do 14 let, si museli vystoupit z nákladního vozu v noci pravděpodobně na parkovišti využívaném pendlery poblíž obce Wernberg-Köblitz.

Skupina musela čekat několik hodin na další převaděče. Někteří uprchlíci bloudili po okolí - po dálnici A6, místní spolkové silnici a obci Wernberg. Část skupiny hledala útočiště v selském dvoře u vesnice Kötschdorf.

Policie, kterou o případu informoval místní občan, migranty zatím umístila do hasičské zbrojnice ve Wernbergu, kde jim bylo poskytnuto jídlo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy