Sýrie, Afghánistán, Maďarsko. Kde všude intervenovala ruská a sovětská armáda

Martin Novák Jiří Kropáček Štěpán Plaček Martin Novák, Jiří Kropáček, Štěpán Plaček
9. 10. 2015 14:25
Ruské bombardéry jsou bezmála dva týdny v akci nad Sýrií. Podívejte se, kde všude v uplynulých desetiletích zasahovala sovětská, potažmo ruská armáda. Výčet není úplný, zahrnuje jen větší a podstatnější intervence. NDR, Maďarsko, Kubu, Československo, Angolu, Afghánistán, Tádžikistán, Gruzii, Ukrajinu a Sýrii.

načítám

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy