Soutěž o pitomost roku plná politiků

lem, ČTK
20. 9. 2006 17:20
Montreal - Pitomost roku má své vítěze. Na předních příčkách nechybí prezident George Bush, viceprezident Dick Cheney ani Zinedine Zidane.

Americký prezident George Bush, označovaný za nejmocnějšího muže planety, se "překvapivě" nevešel mezi pět "nejpitomějších lidí světa".

Mezi nimi naopak nechybí viceprezident Dick Cheney, íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád či severokorejský diktátor Kim Čong Il.

  • The Best of George Bush - nejlepší výroky NAJDETE ZDE

George Bush tak alespoň zvítězil v soutěži o osobu "nejvíce odtrženou od reality". Za ním se umístila například Hillary Clintonová, Michael Jackson nebo íránský prezident Ahmadínežád.

Zvláštní cenu za "celoživotní dílo v oblasti pitomostí" si vysloužil region Blízkého východu.

  • Cheney: Můžu za postřelení přítele - NAJDETE ZDE

Viceprezident Dick Cheney v kategorii "nejhloupější okamžik roku" zvítězil kvůli tomu, že omylem postřelil svého přítele Harryho Whittingtona.

A ten, aby toho nebylo málo, rovněž neodešel bez vavřínů. V boji o "nejpitomější výrok roku" obsadil první místo. Poté, co jej Cheney zasáhl kulkou, totiž prohlásil: "Mé rodině i mně samému je líto toho, co si viceprezident Cheney a jeho rodina museli tento týden prožít." 

Francouz Zinédine Zidane (vpravo) udeřil hlavou Itala Materazziho do prsou a po červené kartě musel předčasně opustit boj o zlato na fotbalovém MS.
Francouz Zinédine Zidane (vpravo) udeřil hlavou Itala Materazziho do prsou a po červené kartě musel předčasně opustit boj o zlato na fotbalovém MS. | Foto: Reuters

Zidanův konec: Zkrat i ocenění - ČTĚTE ZDE

Cheney ve své kategorii porazil i slavného francouzského fotbalistu Zinédina Zidana a jeho proslulou hlavičku, kterou ve finále fotbalového šampionátu před zraky milionů televizních fanoušků nekompromisně skolil svého italského protivníka Marka Materazziho a následně odešel předčasně do kabin s červenou kartou.

Cenu za "nejpitomější film" si odnesl Základní instinkt 2.

V této kategori soutěžil také horor Hostel, v němž si zahráli i čeští herci a kde zazněly československé hity z let osmdesátých.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Manažery viněné kvůli tendrům na ministerstvu práce budou stíhat na svobodě

Policisté budou dva manažery viněné kvůli zadávacím řízením na veřejné zakázky ministerstva práce a sociálních věcí stíhat na svobodě. Ze zadržení je propustili. Informaci České televize potvrdil státní zástupce Zdeněk Matula. Kriminalisté po pondělním zásahu na ministerstvu zadrželi podle médií náměstka ekonomické sekce a sekce pro informační technologie Jana Baláče a vedoucího oddělení bezpečnosti ICT. Muže obvinili z pletich a přípravy zneužití pravomoci při zadání zakázky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy