Soudní spis obviněného tyrana žen má skoro tisíc bodů

ČTK ČTK
17. 7. 2013 19:15
Zvrhlík držel prý ženy ve svém domě deset let. Sousedé ho znali jako "milého chlapíka"
Ariel Castro u soudu.
Ariel Castro u soudu. | Foto: Reuters

Cleveland (USA) - Obžalovací spis Američana Ariela Castra, obviněného z únosu, opakovaného znásilňování a dalšího trýznění tří mladých žen, se rozšířil z dosavadních 329 bodů na 977 bodů. Třiapadesátiletému muži hrozí trest smrti.

Po vyslechnutí obžaloby v pátek Castro před soudem uvedl, že se cítí nevinný. Jeho advokáti uvedli, že jejich klient uzná svou vinu, pokud žaloba nebude požadovat trest smrti.

Zatím připravují důkazy o tom, že Castro je duševně nemocný a měl by se léčit. Proces má začít 5. srpna, ale obhajoba možná požádá o více času na přípravu.

Únosce podle policie zadržoval tři Američanky, z nichž jedna před šesti lety porodila Castrovi dceru a další údajně mnohokrát nuceně potratila, ve sklepních prostorách svého domu ve státě Ohio. Případ byl odhalen začátkem května, kdy se jedné z unesených žen podařilo utéci.

Ariel Castro je viněn i z několikanásobné vraždy, protože prý způsobil nezákonná přerušení těhotenství jedné z žen. Vedle vraždy je viněn především z únosů, sekestrace, různého trýznění a mnohonásobného sexuálního zneužívání.

Očekávalo se, že s pokračujícím vyšetřováním a s ohledem na místní právní praxi se počet bodů obžaloby po pátečním prvním předběžném soudním stání ještě zvýší.

 

Právě se děje

Další zprávy