Miliardář Epstein se v cele sám oběsil, sebevraždu potvrdil soudní patolog

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 8. 2019 23:09
Úřad newyorského soudního patologa v pátek potvrdil, že americký finančník Jeffrey Epstein minulý týden ve vězení na Manhattanu spáchal sebevraždu oběšením. Informovala o tom agentura AP. Miliardář a někdejší přítel amerického prezidenta Donalda Trumpa i bývalého šéfa Bílého domu Billa Clintona ve vazbě čekal na soud kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání nezletilých dívek.
Jeffrey Epstein (uprostřed) u soudu v roce 2008.
Jeffrey Epstein (uprostřed) u soudu v roce 2008. | Foto: ČTK

Šestašedesátiletý Epstein byl nalezen v cele mrtvý v sobotu. Jeho smrt vyvolala řadu otázek a zabývá se jí Federální úřad pro vyšetřování (FBI) i ministerstvo spravedlnosti. Média si především kladla otázku, jak je možné, že takto ostře sledovaný vězeň nebyl lépe hlídán. Kvůli jeho někdejším vazbám na vlivné osobnosti pak Epsteinova smrt okamžitě stala předmětem konspiračních teorií.

Dva dozorci, kteří měli na Epsteina dohlížet, dostali do vyšetření kauzy nařízeno pracovní volno, ředitel manhattanské věznice byl dočasně přeložen.

Ve vazbě byl Epstein od 23. července pod zpřísněným dohledem, protože byl ve své cele nalezen téměř v bezvědomí s poraněními na krku. Kvůli obavám, že má v úmyslu spáchat sebevraždu, se na něj vztahoval zvláštní režim, ten byl ale podle AP ukončen už koncem července.

Finančník čelil obviněním z obchodu se sexem a ze zločinného spolčení. Podle prokurátorů v letech 2002 až 2005 ve svých rezidencích v New Yorku a na Floridě platil za sexuální služby desítkám nezletilých dívek, z nichž některým bylo údajně jen 14 let. Epstein veškerá obvinění odmítal.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Výjimku z nošení roušek dostanou děti do 2 let a řidiči, kteří jsou v autě sami

Zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst, který platí od 19. března, se nově nebude vztahovat na děti do dvou let věku a řidiče, kteří jsou v motorovém vozidle sami. Na dnešním zasedání toto usnesení schválila vláda, informoval na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Podle ministra výjimka vznikla po konzultaci s odborníky. Poměrně dlouho se diskutovala smysluplnost nošení v roušky v takových případech, uvedl Vojtěch.

Zdroj: ČTK
Další zprávy