Zpěvák R. Kelly je vinen ve všech bodech sexuálního zneužívání, rozhodla porota

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 9. 2021 22:58
Americký zpěvák R. Kelly je vinen ve všech devíti bodech obžaloby v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých. Rozhodla o tom dnes porota federálního soudu v New Yorku. Rozsudek má být vynesen 4. května 2022 a zpěvákovi hrozí až doživotí, informovala BBC. Čtyřiapadesátiletý Kelly obvinění opakovaně odmítal.
R. Kelly
R. Kelly | Foto: Reuters

Hvězda hudebního stylu R&B podle prokuratury využívala své slávy a lákala své budoucí oběti na sliby, že jim pomůže v hudební kariéře. Několik z nich přitom vypovědělo, že byly nezletilé, když je zpěvák sexuálně zneužíval.

V šestitýdenním procesu vypovídalo u soudu také 11 lidí, kteří zpěváka ze sexuálního zneužívání obvinili - devět žen a dva muži. Popisovali přitom, jakého sexuálního ponižování a násilí se Kelly dopouštěl.

Kellyho právníci se snažili vykreslit ty ženy, které ho ze sexuálního zneužívání obvinily, jako bývalé fanynky, které se cítily podvedené, když přišly o jeho přízeň. Tvrdili také, že jejich sex s Kellym byl dobrovolný, uvedla agentura Reuters.

Kelly měl při čtení rozhodnutí poroty skloněnou hlavu a tvář mu zakrývala bílá rouška. Jedna z žen v soudní síni při čtení verdiktu plakala. Zpěvákův právní obhájce Deveraux Cannick novinářům před soudní síní později řekl, že obhajobu závěry poroty zklamaly.

Kelly je trojnásobným držitelem ceny Grammy a celosvětově proslul zejména hitem "I Believe I Can Fly". Soudní proces s ním je vyvrcholením hromadících se podezření a obvinění, které pronikly na veřejnost v posledních letech. Řada se jich objevila v dokumentu z roku 2019 nazvaném "R. Kelly a jeho oběti". Začátek soudního líčení byl několikrát odložen kvůli pandemii covidu-19.

Ve státech Illinois a Minnesota čelí R. Kelly dalším podobným obviněním, která rovněž odmítá.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy