reklama
 
 

Soud v Německu poslal do vězení Syřana, který podvedl džihádisty. Slíbil jim útok, který nechystal

11. 8. 2017
Soud se v pátek přiklonil na stranu Syřana, když konstatoval, že teroristický útok ve skutečnosti nepřipravoval. Zároveň jej poslal na dva roky do vězení za pokus o podvod na Islámském státu. Hasan A. o peníze požádal loni na internetovém chatu osobu, o níž se domníval, že je na džihádisty napojena.

Berlín - Na dva roky do vězení půjde devětatřicetiletý Syřan Hasan A. za to, že se od džihádistického uskupení Islámský stát snažil získat 180 000 eur (4,7 milionu korun). Údajně na přípravu teroristických útoků v Německu.

Za mříže ale nepůjde kvůli terorismu, nýbrž kvůli pokusu o podvod této teroristické organizace. Žádný útok totiž podle soudu v západoněmeckém Saarbrückenu nechystal.

Hasan A. o peníze požádal loni na internetovém chatu osobu, o níž se domníval, že je napojena na Islámský stát. Tvrdil přitom, že peníze použije na nákup aut a výbušnin, s nimiž spáchá několik teroristických útoků po celém Německu.

Na konci loňského roku Hasana A. zatkla policie. I když při prohlídce jeho bytu nenašla žádné konkrétní stopy svědčící o přípravě útoků, rozhodlo se státní zastupitelství muže obžalovat a u soudu požadovalo desetiletý trest odnětí svobody. Hasan A. od počátku tvrdil, že žádný útok nechystal, chtěl prý jen z Islámského státu vylákat peníze.

Soud se v pátek přiklonil na stranu Syřana, když konstatoval, že teroristický útok ve skutečnosti nepřipravoval.

"Obžalovaný nebyl schopný ani ochotný avizované útoky vykonat," nechal se slyšet soudce. Zároveň ale Hasana A. shledal vinným z pokusu o podvod na Islámském státu, za což půjde na dva roky do vězení.

autor: ČTK | 11. 8. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama