reklama
 
 

Soud s Terezou H. byl v Pákistánu odročen. Advokát žádá její propuštění na kauci

3. 3. 2018 14:27
Soudce měl dovolenou, jednání bylo jen formální a odročilo se.

Islámábád/Praha - Soud s Češkou Terezou H., která byla 10. ledna zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, byl v sobotu odročen na 17. března. Jednání se uskutečnilo pouze formálně, protože soudce má dovolenou. Advokát zadržené ženy požádal o její propuštění na kauci, soud zatím nerozhodl. 

U soudu byl český honorární konzul z Láhauru. "Zadrženou ženu viděl, ale dnes s ní nehovořil," uvedla mluvčí mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Ve čtvrtek s Češkou mluvila zástupkyně českého velvyslance. Podle ní je zadržená relativně v pořádku, zůstává ve vězení v Láhauru, na cele je momentálně s jednou ženou. Hygienické podmínky jsou prý vyhovující.

Pákistánští celníci Češku zadrželi údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na spoj do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech, odkud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat do Irska. Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti. Ten se ale podle české diplomacie zpravidla neuplatňuje vůči cizincům.

Video: Rozhovor s právníkem zadržené Češky

První věc, kterou mi řekla, byla, že je nevinná. Tereza H. je v pákistánském vězení v bezpečí, říká právník Češky zadržené za pašování 9 kg heroinu | Video: Emma Smetana |  06:28

autor: ČTK | 3. 3. 2018 14:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama