Soud nařídil Facebooku odhalit autora "mstivého porna"

ČTK ČTK
25. 6. 2015 22:22
V případě, že Facebook do 14 dní nesdělí žalující mladé ženě, kdo video zveřejnil, musí správce sítě umožnit nezávislým expertům, aby prohledali jeho servery, rozhodl soud.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Haag - Nizozemský soud ve čtvrtek nařídil největší internetové sociální síti na světě Facebooku, aby sdělila informace o osobě, která na síti zveřejnila video s takzvaným mstivým pornem.

Tento jev spočívá v tom, že někdo dá na web fotografie či videa nahé osoby bez jejího vědomí, především po vzájemných konfliktech nebo rozchodech.

Nizozemská justice jednala podle agentury AFP na popud 21leté Nizozemky, jejíž natočená soulož s někdejším přítelem v roce 2011 se letos objevila na síti. Od té doby je dívčin život podle jejího advokáta "hotové peklo". Někdejší přítel popírá, že video na web umístil.

V případě, že Facebook do 14 dní nesdělí žalující mladé ženě, kdo tak učinil, musí správce sítě umožnit nezávislým expertům, aby prohledali jeho servery, rozhodl soud. Facebook tvrdí, že smazal veškeré údaje, když na žádost ženy odstranil video ze sítě. Žena i soud se ale domnívají, že informace o pozadí sporného videa má společnost uložené.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy