Soud: Krejčíř shrábl pojistku za fiktivní rakovinu

Domácí Domácí
17. 3. 2011 19:55
Krejčíř byl u soudu v Johannesburgu označen za strůjce pojišťovacího podvodu

Johannesburg - Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř byl u jihoafrického soudu označen za strůjce multimilionového pojišťovacího podvodu. S odvoláním na tamní online deník timeslive o tom informovala agentura Mediafax.

Krejčíře přímo před soudem obvinil urolog z Johannesburgu Marian Tupy, který přiznal, že kvůli podnikateli padělal lékařské záznamy. Krejčířovi naoko diagnostikoval rakovinu, následně si podnikatel přišel na 4,5 milionu jihoafrických randů (přes 11 milionů korun), které mu vyplatila pojišťovna Liberty Life.

Krejčíř obvinění popírá. Vyšetřovatele, který na padělání záznamů přišel, už dříve označil za "nemocného člověka". Tvrdí, že u společnosti Liberty Group ani pojištěn nebyl. "O tom já nic nevím," řekl z kraje března.

Tupy byl již ve středu odsouzen k sedmileté podmínce s odkladem na pět let. S jihoafrickou justicí se dohodl, že bude svědčit proti Krejčířovi.

Z místopřísežného prohlášení Hermana Fourieho, pracovníka pojišťovny, vyplývá, že Krejčíř uzavřel s pomocí konzultanta Petera Foukala 27. října 2007 životní pojistku na 12 a čtvrt milionů randů (31 milionů korun) a pojistku pro případ vážné nemoci na téměř pět milionů randů (12,4 milionu korun).

Pojistka začala platit 1. listopadu 2007.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy