Soud: Krejčíř shrábl pojistku za fiktivní rakovinu

Domácí Domácí
17. 3. 2011 19:55
Krejčíř byl u soudu v Johannesburgu označen za strůjce pojišťovacího podvodu

Johannesburg - Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř byl u jihoafrického soudu označen za strůjce multimilionového pojišťovacího podvodu. S odvoláním na tamní online deník timeslive o tom informovala agentura Mediafax.

Krejčíře přímo před soudem obvinil urolog z Johannesburgu Marian Tupy, který přiznal, že kvůli podnikateli padělal lékařské záznamy. Krejčířovi naoko diagnostikoval rakovinu, následně si podnikatel přišel na 4,5 milionu jihoafrických randů (přes 11 milionů korun), které mu vyplatila pojišťovna Liberty Life.

Krejčíř obvinění popírá. Vyšetřovatele, který na padělání záznamů přišel, už dříve označil za "nemocného člověka". Tvrdí, že u společnosti Liberty Group ani pojištěn nebyl. "O tom já nic nevím," řekl z kraje března.

Tupy byl již ve středu odsouzen k sedmileté podmínce s odkladem na pět let. S jihoafrickou justicí se dohodl, že bude svědčit proti Krejčířovi.

Z místopřísežného prohlášení Hermana Fourieho, pracovníka pojišťovny, vyplývá, že Krejčíř uzavřel s pomocí konzultanta Petera Foukala 27. října 2007 životní pojistku na 12 a čtvrt milionů randů (31 milionů korun) a pojistku pro případ vážné nemoci na téměř pět milionů randů (12,4 milionu korun).

Pojistka začala platit 1. listopadu 2007.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Kvůli závadě na troleji nevyjelo v Praze ráno několik vlaků

Železniční dopravu v hlavním městě a okolí dnes nad ránem komplikovala porucha troleje na pražském odstavném nádraží. Několik osobních vlaků muselo být odřeknutu v části nebo v celé trase, uvedla na Twitteru společnosti Ropid, která organizuje MHD v Praze a okolí.

Kvůli poruše trakčního vedení na odstavném nádraží musely České dráhy zrušit ranní osobní vlak z Prahy do Ústí nad Labem. Odřeknut musel být i jeden pár osobních vlaků mezi Nymburkem a Kolínem a spoj mezi Prahou-Uhříněvsí a Benešovem, vyplývá z údajů na webu drah

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

V Číně na nový vir zemřelo už 25 lidí. Podle vlády se počet nakažených vyšplhal na 830 případů

Už 25 obětí evidují čínské úřady v souvislosti s šířením nového typu koronaviru, který se na konci loňského roku objevil v 11milionovém městě Wu-chan. Počet prokázaných případů se zároveň k 23. lednu v Číně vyšplhal na 830, oznámila vláda podle světových zpravodajských agentur. Předtím média psala o 18 mrtvých a více než 630 nakažených.

Čínské ministerstvo zdravotnictví v rámci nového hlášení mimo jiné potvrdilo čtvrteční zprávu o prvním úmrtí způsobeném koronavirem mimo centrální provincii Chu-pej. Jde o případ 80letého pacienta, který zemřel v provincii Che-pej po návratu z dvouměsíčního pobytu ve Wu-chanu.

Z 830 potvrzených případů je 177 považováno za vážné, zatímco 34 "uzdravených" lidí už údajně mohlo opustit nemocniční lůžka. Podle agentury AFP dále čínská vláda informovala, že úřady prověřují 1072 pacientů, u nichž panuje podezření na nakažení záhadným virem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy