Sopka na Kamčatce vyvrhla popel do 10 kilometrů. Může ovlivnit mezinárodní lety

ČTK ČTK
3. 11. 2019 13:34
Erupce sopky Šiveluč na Kamčatce vyslala do výšky až deset kilometrů mračno popela, které podle vulkanologů může ovlivnit trasy mezinárodní letecké dopravy. Informovala o tom v neděli agentura DPA. Mrak popela se pohybuje směrem nad Ochotské moře a nepředstavuje žádné nebezpečí pro obyvatele.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Pro Šiveluč, vysoký 3283 metrů, nyní platí oranžový, zvýšený stupeň ohrožení letecké dopravy.

Šiveluč, jeden z nejaktivnějších vulkánů na Kamčatce, se nachází asi 450 kilometrů severovýchodně od Petropavlovska-Kamčatského. Nyní je v aktivní fázi, popel chrlil už minulý měsíc.

Kamčatka patří k nejaktivnějším seizmickým oblastem světa. Na poloostrově je kolem 200 sopek, z nichž devětadvacet je činných. Nejvyšší z nich Ključevskaja dosahuje výšky 4750 metrů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy