Somálští ozbrojenci zabili v Keni sedm lidí

ČTK ČTK
19. 7. 2014 10:14
Jde o další ze série útoků, při nichž od poloviny června zemřela v této africké zemi už nejméně stovka osob.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Mombasa (Keňa) - Při útoku somálských islámských milicí Šabáb na autobus na pobřeží v Keni zemřelo v pátek večer nejméně sedm lidí. Informovala o tom agentura AFP. Jde o další ze série útoků, při nichž od poloviny června zemřela v této africké zemi už nejméně stovka osob.

Páteční incident se odehrál poblíž turistického letoviska Lamu, kde neznámí muži svými auty zablokovali silnici a začali střílet na autobus a dvě nákladní auta.

Šabáb chce teroristickými útoky, které už v Keni připravily o život stovky lidí, docílit stažení keňské armády z vojenské mezinárodní mise Amisom. Tu na pomoc vládě v Somálsku vyslala Africká unie.

V poslední době jeho členové operují zejména v pobřežních oblastech Keni, což citelně zasáhlo turistický ruch, který patří mezi hlavní zdroje příjmů této africké země.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Běloruská běžkyně Cimanouská je na cestě do polského azylu, nastoupila na letadlo do Varšavy

Běloruská atletka Kryscina Cimanouská, která po konfliktu s vedením výpravy opustila olympijské hry v Tokiu, nastoupila ve Vídni do letadla polských aerolinií LOT mířícího do Varšavy. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na očitého svědka. Atletka ve středu přicestovala do rakouské metropole z Tokia. Vracet do vlasti se nehodlá, v dějišti olympijských her požádala o polské humanitární vízum a je v péči polských diplomatů.

Podle serveru Flightradar24 odstartoval pravidelný let do Varšavy zhruba v 19:20, v polském hlavním městě by tak měl přistávat kolem 20:25.

Po odpoledním příletu do Vídně čekalo podle agentury AFP na Cimanouskou zvláštní vozidlo, které ji dopravilo mimo zraky čekajících novinářů. Na navazující let do polské metropole čekala ve zvláštním salónku pro VIP klientelu, uvedla agentura APA. Vyjádření médiím nedala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy