Šok v parlamentu. Poslanec pálil v diskusi ze samopalu

Martin Novák Martin Novák
11. 9. 2013 22:01
Jordánští zákonodárci se dostali do zuřivého sporu. Všichni ho přežili.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Reuters

Ammán - Jordánský parlament je sice zvyklý na vzrušené debaty plné výhrůžek a nadávek, ale tentokrát byli místní poslanci svědky i na ně šokující události.

Poslance Talála Šarífa natolik rozčílil projev jeho kolegy Kúsaje Dimajsího, že vytáhl před zraky udivených zákonodárců samopal Kalašnikov AK- 47 a po Dimajsím vypálil. Minul ho však.

Vzápětí se odebral na chodbu, pak se vrátil znovu střílet. Ochranka jej však odzbrojila. Při zatýkání kladl politik policistům odpor.

Někteří poslanci žádají, aby Šaríf složil mandát. Nyní je ve vazbě, a i když má imunitu, hrozí mu trestní stíhání. S předsedou parlamentu řešil incident i král Abdalláh.

Spor mezi poslanci se přitom týkal jen procedurálních záležitostí, nejednalo se o žádném zákonu.

V Jordánsku se nedávno odehrál podobný incident v televizi. Jiný poslanec Šádí Adván se zúčastnil se svým protivníkem diskuse v televizním studiu. Nelíbila se mu kritika, které byl vystaven, vstal z křesla a vytáhl pistoli. Nakonec z ní ale nevystřelil.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Křetínský popřel spekulace, že chce s Mediasetem převzít mediální společnost ProSieben

Český podnikatel a miliardář Daniel Křetínský odmítl spekulace, že chce s italskou mediální skupinou Mediaset ovládnout německou společnost ProSiebenSat.1 Media, ve které vlastní desetiprocentní podíl. Uvedl to v rozhovoru s agenturou Reuters. Majitel jedné z největších energetických skupin v Evropě diverzifikuje aktivity a vyhledává zajímavé investice v maloobchodu, v médiích a dalších oborech, hlavním zájmem však pro něj zůstává energetika, řekl Reuters.

"Nejednáme ve shodě s Mediasetem," uvedl Křetínský. Dodal ale, že očekává, že epidemie covid-19 nějakým způsobem ovlivní jeho retailové a mediální investice.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Žalobce podal odvolání v případu bývalého imáma Shehadeha

Státní zástupce se odvolal proti rozhodnutí pražského městského soudu, který v únoru poslal bývalého pražského imáma Samera Shehadeha na deset let do vězení za účast na teroristické skupině a financování terorismu. Trestní senát uložil také jedenáctiletý trest Sámerovu bratrovi Omarovi a šestiletý trest jeho švagrové Fátimě Hudkové. Shehadeh a obhájci zbylých obžalovaných se odvolali na místě.

"Odvolání poslali všichni tři obžalovaní i státní zástupce," uvedla mluvčí soudu Markéta Puci. Před soudem se zpovídal ve věci jen někdejší imám, Omar Shehadeh a Hudková jsou stíháni jako uprchlí. Policie po nich stále pátrá. Státní zástupce Marek Bodlák už dříve uvedl, že o nich měl poslední informace v říjnu 2017. Shehadeh v minulosti prohlásil, že se s nimi naposledy zkontaktoval v polovině roku 2018.

Zdroj: ČTK
Další zprávy