Sociální sítě v Německu málo mažou nahlášené příspěvky. Vláda schválila trest až 50 milionů eur

ČTK ČTK
5. 4. 2017 11:28
Sociálním sítím, které nebudou důsledně mazat protiprávní obsah, bude v Německu hrozit pokuta až 50 milionů eur (v přepočtu 1,35 miliardy korun). Počítá s tím návrh, který ve středu schválila vláda. Parlamentem by měl projít ještě před zářijovými volbami. Podle ministra spravedlnosti Heiko Maase svoboda vyjadřování nemá být "nálepkou" pro podněcování k nenávisti nebo pomluvy. A sociální sítě jako Facebook a Twitter se prý zatím nesnažily dost, aby toto omezily. Facebook podle Maase maže 39 procent protiprávního obsahu, který mu nahlásí uživatelé. Twitter dokonce pouhé jedno procento. Sociální sítě v Německu tak budou muset do 24 hodin přezkoumat nahlášené příspěvky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock.com
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy