Sociální síť Twitter hodinu nefungovala, na vině byl technický problém

ČTK ČTK
11. 7. 2019 23:18
Twitter byl uživatelům po téměř celém světě večer zhruba hodinu nedostupný. Firma se omluvila a uvedla, že na vině je technický problém, jehož příčinu zkoumá. V Bílém domě se právě koná setkání, které má odsoudit chování provozovatelů sociálních sítí, připomínají světové agentury.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

"Je tu nějaký technický problém. Děkujeme za upozornění, chybu opravíme" uvedla společnost na své webové stránce. Později napsala, že na vině byla vnitřní změna konfigurace.

Problémy hlásilo na 70 000 uživatelů v Severní a Jižní Americe i v Evropě. Podle agentury AP výpadek trval zhruba hodinu a postihl jak uživatele počítačů, tak mobilních telefonů.

Kratší problémy s dostupností služeb jsou na internetu běžné. Twitter postihovaly velmi často v počátcích jeho existence.

Podle jednoho z nejznámějších uživatelů twitteru - amerického prezidenta Donalda Trumpa - pomáhají sociální sítě jeho protivníkům - demokratům. Trumpa na twitteru sleduje přes 61 milionů lidí, připomněla agentura Reuters. Prezident si ale stěžuje, že jim to provozovatel komplikuje a jemu samému zveřejňování tweetů znesnadňuje.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy