Sociální síť Twitter hodinu nefungovala, na vině byl technický problém

ČTK ČTK
11. 7. 2019 23:18
Twitter byl uživatelům po téměř celém světě večer zhruba hodinu nedostupný. Firma se omluvila a uvedla, že na vině je technický problém, jehož příčinu zkoumá. V Bílém domě se právě koná setkání, které má odsoudit chování provozovatelů sociálních sítí, připomínají světové agentury.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

"Je tu nějaký technický problém. Děkujeme za upozornění, chybu opravíme" uvedla společnost na své webové stránce. Později napsala, že na vině byla vnitřní změna konfigurace.

Problémy hlásilo na 70 000 uživatelů v Severní a Jižní Americe i v Evropě. Podle agentury AP výpadek trval zhruba hodinu a postihl jak uživatele počítačů, tak mobilních telefonů.

Kratší problémy s dostupností služeb jsou na internetu běžné. Twitter postihovaly velmi často v počátcích jeho existence.

Podle jednoho z nejznámějších uživatelů twitteru - amerického prezidenta Donalda Trumpa - pomáhají sociální sítě jeho protivníkům - demokratům. Trumpa na twitteru sleduje přes 61 milionů lidí, připomněla agentura Reuters. Prezident si ale stěžuje, že jim to provozovatel komplikuje a jemu samému zveřejňování tweetů znesnadňuje.

 

Právě se děje

Další zprávy