Snímky z osvobozené vsi na jihu Ukrajiny: po Rusech zůstalo rozkradené silo a mrtví

Snímky z osvobozené vsi na jihu Ukrajiny: po Rusech zůstalo rozkradené silo a mrtví
Rusové na už osvobozenou vesnici Lockyne v noci z 15. na 16. července vypálili rakety. Ty zasáhly místní silo, ze kterého okupanti již dříve odvezli všechno obilí.
Ukrajinský voják si prohlíží krabice od munice, které po sobě v osvobozené vesnici Lockyne zanechali Rusové.
...
V Lockyne žije také Taťána. Po odchodu ruských vojáků z vesnice zjistila, že navždy přišla o manžela Sergeje. Okupanti ho umučili.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
4. 9. 2022 11:40
Vesnice Lockyne na jihu Ukrajiny se stala svědkem tvrdých bojů mezi obránci a ruskými vojáky. Jednotky Kremlu ji obsadily už v březnu a držely jen několik týdnů. Poté co Ukrajinci zahájili protiofenzivu, se odtud pod tlakem musely stáhnout. Místní lidé po odchodu okupantů reportérům Aktuálně.cz popsali své hrůzné zážitky.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Při výbuchu ve škole v Kábulu zahynulo 19 lidí

Sebevražedný pumový útok ve škole v šíitské části afghánského Kábulu si dnes vyžádal nejméně 19 mrtvých a 27 zraněných. S odvoláním na policii o tom informovala agentura Reuters, která snížila předchozí uváděnou bilanci 29 zraněných. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Policejní mluvčí Chálid Zadrán uvedl, že výbuch nastal ve vzdělávacím centru v západní části města, kterou obývají převážně šíitští Hazárové. Tato etnická skupina se v minulosti stávala terčem útoků radikální organizace Islámský stát (IS).

Útok se stal v době, kdy se ve škole konaly přijímací zkoušky. Školy jsou v muslimském Afghánistánu v pátek obvykle zavřené.

"Útoky na civilní cíle dokazují nelidskou krutost nepřítele a nedostatek morálních zásad," dodal policejní mluvčí. Neupřesnil ale, kdo podle názoru policie za útokem stojí.

Jde o další z řady útoků, které sužují Afghánistán od doby, kdy se před více než rokem v zemi ujalo moci radikální islamistické hnutí Tálibán.

Zdroj: ČTK
Další zprávy