Bílá nelže. Na Ukrajině udeřil mráz, Rusové jsou díky tomu snadnějším terčem

lis lis
10. 1. 2023 15:00
Sníh a zima pomáhají ukrajinským vojákům ve frontovém městě Siversk v boji proti ruským jednotkám. Díky sněhu mohou lépe odhalit pohyb nepřítele, maskování vojáků a jejich teplé siluety na termovizních snímcích z dronů.
Sníh pomáhá ukrajinským vojákům na frontě. Odhalují díky němu stopy i maskování nepřítele | Video: Reuters

Vojáci na frontě ve zpustošeném městě Siversk, které se nachází asi čtyřicet kilometrů severně od Bachmutu, si pochvalují chladné počasí. "Současné povětrnostní podmínky znamenají, že nepřítel neprovádí žádné útočné akce. Snaží se skrýt své pohyby na samotné frontové linii," popsal devětadvacetiletý voják Serhij. Dodal, že jeho útočná brigáda létá s drony a vyhledává cíle pro ukrajinské dělostřelectvo.

Ukrajinští vojáci ve svůj prospěch využívají i sníh. "Když nasněží, tak je lépe vidět maskování vojáků, stejně jako silnice a cesty, po kterých se dováží materiál a munice," vysvětlil osmadvacetiletý voják Heorhij.

Rusko podle ukrajinské útočné brigády se sídlem v Siversku posílá pravidelně na tamní frontovou linii své jednotky a nepřátelská vojska podle ní také stupňují své útoky na ukrajinské pozice v Donbasu. Ukrajina uvedla, že právě na východě Donbasu a v okolí Bachmutu neustále odráží útoky žoldnéřské skupiny wagnerovců.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy