Sněhová bouře v Himálajích uvěznila 20 horolezců, pomohli jim Nepálci s vrtulníky

ČTK ČTK
14. 5. 2016 16:39
Pomocí vrtulníků dopravili dnes nepálští záchranáři do bezpečí 20 lidí, kteří uvázli kvůli sněhové bouři pod horou Saribung. Mezi zachráněnými jsou dva Němci a 18 nepálských průvodců a nosičů, informoval server The Himalayan Times. Skupinu v pátek zaskočila při návratu z 6328 metrů vysoké himálajské hory silná sněhová bouře. Podle cestovní kanceláře Friends Adventure Team byli ve skupině dva manželé ve věku 48 a 44 let z bavorského Fürthu a 18 členů doprovodného personálu. Dva Nepálci údajně utrpěli zranění. Záchranáři museli podle listu The Himalayan Times kvůli špatnému počasí k vyzvednutí horolezců do helikoptér použít lana.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Uzdravený Harden pomohl v NBA Brooklynu k výhře nad San Antoniem

Basketbalista James Harden se po dlouhé pauze vítězně vrátil do sestavy Brooklynu. K výhře 128:116 nad San Antoniem pomohl 18 body, sedmi doskoky a 11 asistencemi.

Harden kvůli zranění vynechal osmnáct zápasů a proti Nets začal jako náhradník, což se mu v NBA stalo poprvé od roku 2012. Na palubovce strávil necelých 26 minut. Nejlepším střelcem Brooklynu byl Landry Shamet, který trefil pět trojek a nasbíral 21 bodů.

Brooklyn nakonec dokráčel k pohodlné výhře, přičemž spolehnout se mohl hlavně na úspěšnost střelby. Téměř 61 procent z pole a 43 procent za tři body.

Nets táhlo osm dvouciferných střelců a v průběhu zápasu měli náskok až 19 bodů. S Hardenem, jenž vynechal 20 z posledních 21 utkání, dosáhli bilance 28-7 a na první Philadelphii ztrácí na východě jen 1,5 zápasu. "Jsme rádi, že je zpět. Dnes jsme ho taky řádně přivítali," těšilo Shameta.

Další zprávy