Hranice překročena. Cholerou se v Jemenu nakazilo už více než milion lidí

ČTK ČTK
21. 12. 2017 11:49
V Jemenu je cholerou nakažen už milion lidí. Oznámil to ve čtvrtek Mezinárodní výbor Červeného kříže. Je to poprvé, co se počet nakažených vyšplhal k milionu. Onemocnění se začalo šířit letos v dubnu a podlehlo mu přes 2000 lidí. Na podzim začala epidemie ustupovat a organizace Lékaři bez hranic zavírala svá pracoviště určená k ošetření nemocných. V Jemenu se ale neustále zhoršuje humanitární situace kvůli pokračujícím bojům a obtížím spojeným se zásobováním. Jemen je jedna z nejchudších zemí světa a od roku 2014 je dějištěm bojů mezi menšinovými šíity a vládou. Zemřelo při nich podle OSN na 10 000 lidí.
Cholera v Jemenu.
Cholera v Jemenu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy