Smrtící infekce MERS zabila v Jižní Koreji již 11 lidí

ČTK ČTK
12. 6. 2015 6:37
Korea hlásí další oběť koronaviru MERS, nicméně nakažených přibylo méně.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Soul – Úmrtí dalšího člověka a nakažení čtyř nových osob nebezpečným koronavirem MERS dnes oznámila Jižní Korea. Celkem tak ve východoasijské zemi zemřelo již 11 lidí a počet infikovaných dosáhl 126 případů. Šíření respirační nákazy původem z Blízkého východu se nicméně podle úřadů zpomalilo.

Jedenáctou smrtelnou obětí se podle agentury Reuters stala dvaasedmdesátiletá žena, která se nakazila v nemocnici jižně od hlavního města Soulu, jež patří mezi několik míst, odkud se nákaza po Koreji šíří.

Ministerstvo zdravotnictví dnes oznámilo čtyři nové případy zjištěné nákazy, což je proti minulým dnům pokles - zatímco ve čtvrtek přibylo 14 nakažených, o den dříve 13 případů.

Jižní Korea má největší počet případů infekce MERS mimo oblast Blízkého východu, kde se choroba v roce 2012 objevila poprvé. Do země nákazu zavlekl jeden z místních podnikatelů, který se počátkem května vrátil ze zemí Blízkého východu a poté navštívil několik nemocnic, aniž se vědělo, že má MERS. Lékařům trvalo několik dní, než se jim u něj podařilo určit správnou diagnózu.

 

Právě se děje

Další zprávy