Smlouva TTIP nemůže být uzavřena, jednání "nejdou tím správným směrem", řekl francouzský premiér

ČTK ČTK
26. 6. 2016 15:59
Francouzský premiér Manuel Valls soudí, že dohoda o volném obchodu mezi EU a Spojenými státy, známá jako Transatlantické investiční a obchodní partnerství (TTIP), nemůže být uzavřena. Jednání o dohodě, která by měla odstranit většinu bariér v obchodování mezi EU a USA a vytvořit největší zónu volného obchodu na světě, podle Vallse "nejdou tím správným směrem". "Žádná dohoda o volném obchodu nesmí být uzavřena, pokud nerespektuje zájmy Unie. Evropa musí trvat na svém. Francie na to dohlédne," řekl podle agentury AFP socialistický předseda vlády v projevu k příznivcům strany na severu země.
Francouzský premiér Manuel Valls
Francouzský premiér Manuel Valls | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy