Slzy a pevná objetí. Ukrajinské vězně na letišti přivítali jejich nejbližší

Slzy a pevná objetí. Ukrajinské vězně na letišti přivítali jejich nejbližší
Je 11:45. Na letišti Borispil na okraji Kyjeva čekají příbuzní a novináři na přílet letadla z Ruska.
Jako jeden z prvních z letadla vystoupil filmový režisér Oleh Sencov.
Režisér, kterému v Rusku hrozilo 20 let vězení, se nebrání slzám. V objetí pevně svírá svou dceru.
Sencov s dcerou Alinou.
Foto: Reuters
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
7. 9. 2019 16:11
Sedm desítek vězňů, které si v sobotu v poledne vyměnily Rusko a Ukrajina, na letištích srdečně uvítali jejich bližní. Z Kyjeva přiletěl například novinář Kyryl Vyšynskyj a kontroverzní velitel Volodymyr Cemach, kterého Nizozemí viní z podílu na sestřelení malajsijského boeingu nad východní Ukrajinou. Rusko naopak propustilo 24 ukrajinských námořníků zajatých loni u Kerčského průlivu a také režiséra Oleha Sencova, odsouzeného v Rusku na 20 let do vězení. Podívejte se, jaká vládla na letišti v Kyjevě atmosféra těsně po přistání letadla.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 54 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy