Slzy a pevná objetí. Ukrajinské vězně na letišti přivítali jejich nejbližší

Foto: Reuters
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
7. 9. 2019 16:11
Sedm desítek vězňů, které si v sobotu v poledne vyměnily Rusko a Ukrajina, na letištích srdečně uvítali jejich bližní. Z Kyjeva přiletěl například novinář Kyryl Vyšynskyj a kontroverzní velitel Volodymyr Cemach, kterého Nizozemí viní z podílu na sestřelení malajsijského boeingu nad východní Ukrajinou. Rusko naopak propustilo 24 ukrajinských námořníků zajatých loni u Kerčského průlivu a také režiséra Oleha Sencova, odsouzeného v Rusku na 20 let do vězení. Podívejte se, jaká vládla na letišti v Kyjevě atmosféra těsně po přistání letadla.
 

Právě se děje

před 24 minutami

Policisté v Paříži zastřelili muže, který je chtěl napadnout nožem

Pařížští policisté v pátek zastřelili muže, který je v obchodní čtvrti La Défense ohrožoval nožem. Uvedla to agentura Reuters. Hlídka podle agentury AFP vyvázla bez zranění.

Na přítomnost muže vyzbrojeného nožem na náměstí v La Défense upozornila policii místní ostraha. Poté, co na místo dorazila tříčlenná policejní hlídka, aby zkontrolovala situaci, muž se k policistům podle svědků rozběhl, mával nožem a křičel "Jdu vás zabít!". Policisté vystřelili sedmkrát. Dvě kulky zasáhly muže s nožem do hrudi a do stehna. Dotyčný u sebe neměl žádné doklady.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Banky a spořitelny v Česku se vyplatí. Za tři čtvrtletí dělá čistý zisk 70 miliard

Bankám a spořitelnám v Česku za tři čtvrtletí 2019 stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 7,74 miliardy Kč na 70,35 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Bilanční suma ke konci září činila 8,038 bilionu korun, což je proti konci roku 2018 nárůst o 558 miliard korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy