I jeden výstřel obrátí situaci. Odposlechy ukázaly, co teď Rusové nenávidí u Bachmutu

pru Reuters ČTK pru, Reuters, ČTK
25. 9. 2023 15:30
Ukrajinská jednotka u Bachmutu považuje polské samohybné houfnice Krab za klíčovou zbraň, která jim nyní pomáhá v bojích proti okupantům. I jeden výstřel může podle velitele Oleksandra obrátit situaci na bojišti a Rusy zastavit. "Oni nenávidí naši techniku, to vyplývá z odposlechů, které jsme měli. Slyšíme, že jim děláme peklo," uvádí v reportáži agentury Reuters.
"Je to otázka času, není pochyb, že vyhrajeme," uvádí v reportáži ukrajinský voják Jaroslav. | Video: Reuters

Rusové se dle jeho slov v odposleších mimo jiné stále podivují nad tím, kolik munice Ukrajině ještě zbývá. Vesnice Kliščijivka, kterou se ukrajinským vojákům minulý týden podařilo osvobodit, byla podle něj jedním z míst, na němž Rusové velmi lpěli. "Uvidíme, co bude dál, budeme rozvíjet náš úspěch," zdůrazňuje velitel.

Jeho kolega, voják Jaroslav, neztrácí motivaci a věří, že Ukrajina postupně vyhraje. "Dobydeme Bachmut, Doněck a Krym. Doufejme, že brzy. Samozřejmě je lepší nezačínat války, ale naši sousedé bohužel nemají stejný názor, takže podle toho jednáme," uvádí v reportáži.

Americký Institut pro studium války (ISW) v neděli uvedl, že ukrajinské ozbrojené síly prolomily ruská polní opevnění západně od obce Verbove v Záporožské oblasti, nejedná se však o poslední obrannou linii Rusů v regionu. Překonaná opevnění ISW označil za specifickou sérii nejlépe připravené ruské obrany, jejíž součástí byl téměř souvislý pás protitankového příkopu, takzvaných dračích zubů.

Rusko v noci na pondělí zaútočilo pomocí dronů a řízených střel na Oděskou oblast na jihu Ukrajiny, uvedla agentura Unian. Ukrajinská protivzdušná obrana sestřelila všechny drony a většinu střel, škody ale i tak utrpěla přístavní infrastruktura. V Oděse kromě toho úlomky zranily jednu ženu, která skončila v nemocnici, uvedl šéf oblastní správy Oleh Kiper.

"To se prostě nestává." Ukrajinci na frontě u Bachmutu čelí novému problému (20. 9. 2023)

"Musíme vyhrát. A zapálit Moskvu," uvádí v reportáži voják Denys. | Video: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy