První sluneční paprsky vykoukly a přivítaly jaro

První sluneční paprsky vykoukly a přivítaly jaro
V areálu chrámu Mnajdra na jižním pobřeží ostrova Malta, který patří k předním památkám megalitické kultury na Maltě, sledovali turisté i místní první jarní východ slunce.
Pozorování a zaznamenávání prvních jarních paprsků na Maltě je působivý zážitek.
Naopak jaro v Regents Parku v Londýně našlapuje zlehka.
V jednom z parků v Ammánu už vyrazily včely "do práce".
Foto: Reuters
Reuters Simona Holecová, Reuters, Lucie Kalivodová
20. 3. 2012 16:00

Praha - Astronomické jaro začalo. V 6:14 Slunce stane přesně nad rovníkem a vstupuje do znamení Berana. Nastává jarní rovnodennost. Jaru odpovídá i počasí. Zima ustoupila a otepluje se - a to nejen u nás, ale i ve světě. Prohlédněte si rozkvetlou a teplotně příznivou první jarní fotogalerii.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Jihomoravští hasiči kvůli bouřkám zasahovali u 50 událostí, hlavně u spadlých stromů

Jihomoravští hasiči dnes večer v souvislosti s bouřkami dosud zasahovali u více než 50 událostí. Nejčastěji to jsou stromy, které spadly na silnici. Hasiči také odčerpávali vodu ze zatopeného rodinného domu. Zhruba od 20:30 vyjíždějí převážně na Znojemsko, poté se bouřka přesunula na Brněnsko.

"Kromě popadaných stromů jsme zajistili také jednu nalomenou májku a pomáhali u dopravní nehody, kde auta narazila do spadlého stromu. Mělo by to být bez zranění. Naštěstí zatím není nic vážného," řekl zhruba ve 21:45 mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Kolem 22:00 začali hasiči evidovat první případy v Brně.

Pro Jihomoravský kraj platí podle webu meteorologů výstraha před velmi silnými bouřkami, někdy i s přívalovými srážkami, celou noc. Pondělní ráno a dopoledne by mělo být klidné, výstraha opět platí od odpoledne až do noci na úterý. Pro Boskovice a Tišnov platí rovněž povodňová bdělost.

Zdroj: ČTK
Další zprávy