"Nikdy nepřemýšlíte. Jste strašný člověk." Takhle Donald Trump válčí s novináři

Zahraničí Zahraničí
8. 11. 2018 15:11
Americký prezident Donald Trump na středeční tiskové konferenci po kongresových volbách slovně napadl novináře Jima Acostu z televizní stanice CNN. "Jste drzý a strašný člověk, CNN by se za vás měla stydět!" prohlásil na adresu reportéra, který nechtěl odevzdat mikrofon. Není to zdaleka poprvé, co se Trump do novinářů opřel. Často je označuje za šiřitele fake news (lživých zpráv) a nepřátele lidu. Připomeňte si některé z jeho slovních útoků na média.
Novinář Jim Acosta ze CNN
Novinář Jim Acosta ze CNN | Foto: Reuters

"Položte ten mikrofon."

"To stačí, položte ten mikrofon," řekl nazlobený prezident Spojených států Donald Trump novináři z televize CNN Jimu Acostovi (na fotografii), který se na středeční tiskové konferenci dožadoval odpovědí na několik otázek. Trumpovi se podle jeho reakce, která následovala, dotazy příliš nezamlouvaly - Acostu zajímalo, proč v závěru kampaně před kongresovými volbami označoval karavanu migrantů mířící do USA za invazi a ptal se také na vyšetřování ohledně údajného vměšování Ruska do prezidentských voleb.

Prezident reportéra nazval "neslušným a hrozným člověkem", za kterého by se CNN měla stydět. Trumpova asistentka se v jeden moment dokonce pokusila Acostovi mikrofon vytrhnout z ruky. 

Acosty se na tiskové konferenci, která se konala den po důležitých volbách do Kongresu, zastal kolega Peter Alexander z televize NBC. Alexander ho hájil jako poctivého a pracovitého reportéra. Trump se ale pak obořil i na novináře NBC, když mu řekl: "Upřímně, vás taky zrovna nemusím."

Mluvčí Bílého domu Sarah Sandersové označila Acostovo chování za "absolutně nepřijatelné". Acosta, který se v jednu chvíli přetahoval s Trumpovou asistentkou o mikrofon, podle ní "vložil ruku na mladou ženu, která se snažila dělat svou práci".

Celý konflikt skončil tím, že Bílý dům až do odvolání odňal zpravodajovi akreditaci. CNN se svého zaměstnance zastala a v prohlášení uvedla, že "tyto prezidentovi pokračující útoky na média zašly příliš daleko". Se CNN se Trumpem ze všech médií v USA dostává do konfliktu zřejmě vůbec nejčastěji. 

 

Právě se děje

před 9 minutami

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Švýcar Odermatt slaví v super-G v Beaver Creeku první výhru v SP

Švýcarský lyžař Marco Odermatt vyhrál superobří slalom v americkém Beaver Creeku a připsal si premiérové vítězství v seriálu Světového poháru. Druhého Nora Aleksandera Aamodta Kildeho porazil o desetinu sekundy. Vítěz úvodního super-G z Lake Louise, olympijský šampion Matthias Mayer z Rakouska, byl o další čtyři setiny třetí a upevnil si vedení v celkovém hodnocení SP.

Dvaadvacetiletý Odermatt se na trať spustil s číslem dvě a byl první, kdo dojel až do cíle. Jeho čas pak už nikdo nepřekonal. Všestranný Švýcar, jenž na loňském mistrovství světa juniorů získal pět zlatých medailí, tak potvrdil svůj talent i mezi elitou. Jeho dosavadním maximem v SP bylo druhé místo z obřího slalomu v Soldeu z minulé sezony.

"Bylo to na hraně, víc už bych přitlačit nemohl. Ale v super-G můžete být rychlý jedině tak, že pojedete na hraně. S číslem dvě to taky jinak nejde. Neměl jsem žádné informace, měl jsem v hlavě jen ideální linii a té jsem se držel," řekl.

V sobotu čeká lyžaře v Coloradu sjezd, v neděli je na programu obří slalom.

Další zprávy