Slovenští nacionalisté se vrací. Naplno

Tomáš Fránek
25. 5. 2006 15:30
Žilina - Uráží Maďary i homosexuály, z řízení Žiliny si udělal soukromý podnik. Přesto míří Ján Slota zpět do parlamentu a možná i do vlády.

První předvolební billboard za hraničním přechodem ve Starém Hrozenkově patří Slovenské národní straně a jejímu šéfovi Jánu Slotovi, nejvíc reklamních ploch této strany je k vidění v Žilině a jejím okolí.

Tedy v osmdesátitisícovém  městě, ve kterém je Ján Slota už rekordních šestnáct let primátorem a které místní kvůli jeho vládě nazývají Slotistánem, zemí neomezených možností nebo místem, kde končí moc vlády a vládne neomezeně jenom primátor.

Jak si vede Slovensko po osmi letech vlády pravicového premiéra Mikuláše Dzurindy? Přiblížíme vám to ve čtyřech předvolebních reportážích. Tu včerejší o situaci na západě země zobrazíte kliknutím na infobox v mapě.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy