Slovenský řidič zastavil na dálnici a šňupal přímo před policejní kamerou

Bratislavská policie na svém Facebooku informovala o bizarním případu, který se stal v polovině dubna. V jeho centru je ostrý videozáznam, na kterém řidič odstaví své auto u krajnice a přímo si pod hledím kamery připraví dávku neznámé krystalické látky. Tu následně vyšňupe a pokračuje v jízdě. Tím ovšem případ neskončil.
Řidič zastavil na dílnici, aby se občerstvil kokainem | Video: Facebook / Polícia Slovenskej republiky

O dva týdny později totiž policisté zadrželi toho samého řidiče přímo v Bratislavě. V rámci běžné silniční kontroly jim chování muže přišlo podezřelé. Následné odebrání vzorků potvrdilo přítomnost kokainu a THC. Až poté policisté zjistili, že jde o toho samého řidiče, kterého natočil kamerový systém v půlce dubna při šňupání u krajnice.

Policisté na základě zjištěných informací muži odebrali řidičský průkaz, policie na facebookových stránkách neupřesnila, zda-li muže bude trestně stíhat, nebo případ skončí přestupkovým řízením.

Video vzbudilo velký ohlas na slovenských sociálních sítích, kde ho sdílely už více než 2 tisíce uživatelů.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Rovinatou 5. etapu Gira vyhrál ve spurtu Ewan, Landa po pádu odstoupil

Rovinatou 5. etapu Gira d'Italia vyhrál v hromadném spurtu australský cyklista Caleb Ewan. V závěrečných kilometrech měli v pelotonu těžké pády adepti na přední celkové umístění Pavel Sivakov z Ruska, vítěz úterní etapy Joe Dombrowski z USA a především Španěl Mikel Landa, jenž musel ze závodu odstoupit.

Elitní spurtér Ewan si připsal po 175 kilometrech z Modeny do Cattolicy jubilejní desátou výhru nad Grand Tours. Člen týmu Lotto Soudal za sebou nechal italské rychlíky Giacoma Nizzola, Eliu Vivianiho a bývalého mistra světa Petera Sagana ze Slovenska.

Český cyklista Jan Hirt měl na 124. místě stejný čas jako vítěz a celkově se posunul na 39. pozici.

před 1 hodinou

Z pražské vesmírné agentury EU se stala Agentura EU pro kosmický program

V Praze od středy funguje Agentura Evropské unie pro kosmický program (EUSPA), transformovala se z Agentury pro evropský globální navigační družicový systém. Nově bude sdružovat řízení provozu kosmických programů EU, zároveň bude mít nadále na starosti řízení navigačního systému Galileo a dalších vesmírných programů. Ve středu o tom informovala EUSPA. Jde o jedinou agenturu EU se sídlem v Česku, její rozšíření by postupně mělo zajistit stovky nových pracovních míst.

"Agentura EUSPA bude hrát klíčovou úlohu při zavádění kosmického programu EU a naplňování vesmírných ambicí EU," uvedl výkonný ředitel nové agentury Rodrigo da Costa, který působil už v čele předchozí agentury.

Nová agentura podle něj zvýší návratnost investic Evropské unie do kosmického programu, který bude mít v rámci EU vyšší prioritu. "Toho bude dosaženo především díky maximálnímu využití synergií mezi jednotlivými složkami programu, zejména v oblasti navigace, pozorování Země a zabezpečené komunikace, s cílem stimulovat inovace v rámci širokého spektra odvětví," dodal da Costa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy