Slovenský řidič zastavil na dálnici a šňupal přímo před policejní kamerou

Bratislavská policie na svém Facebooku informovala o bizarním případu, který se stal v polovině dubna. V jeho centru je ostrý videozáznam, na kterém řidič odstaví své auto u krajnice a přímo si pod hledím kamery připraví dávku neznámé krystalické látky. Tu následně vyšňupe a pokračuje v jízdě. Tím ovšem případ neskončil.
Řidič zastavil na dílnici, aby se občerstvil kokainem | Video: Facebook / Polícia Slovenskej republiky

O dva týdny později totiž policisté zadrželi toho samého řidiče přímo v Bratislavě. V rámci běžné silniční kontroly jim chování muže přišlo podezřelé. Následné odebrání vzorků potvrdilo přítomnost kokainu a THC. Až poté policisté zjistili, že jde o toho samého řidiče, kterého natočil kamerový systém v půlce dubna při šňupání u krajnice.

Policisté na základě zjištěných informací muži odebrali řidičský průkaz, policie na facebookových stránkách neupřesnila, zda-li muže bude trestně stíhat, nebo případ skončí přestupkovým řízením.

Video vzbudilo velký ohlas na slovenských sociálních sítích, kde ho sdílely už více než 2 tisíce uživatelů.

 

Právě se děje

před 26 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

USA vyšlou na Blízký východ diplomata, má utišit spory Izraele a Palestiny

Spojené státy vyšlou na Blízký východ vysoce postaveného diplomata ve snaze utišit eskalující násilí mezi Izraelem a Palestinci. Podle médií to dnes oznámil ministr zahraničí USA Antony Blinken, který zároveň označil za "trýznivé" záběry, jež v posledních dnech přichází z regionu. Americký ministr obrany Lloyd Austin dnes podle vyjádření Pentagonu hovořil se svým izraelským protějškem a potvrdil mu, že USA Izrael nadále jednoznačně podporují.

"Obrázky, které k nám přes noc dorazily, jsou trýznivé. A ztráta jediného civilního života je tragédií. Požádal jsem zástupce náměstka ministra zahraničí Hadyho Amra, aby ihned odjel do regionu a setkal se s Izraelci a Palestinci (…) a jménem mým a prezidenta Joea Bidena na ně naléhal, aby zmírnili násilnosti," řekl Blinken.

Zdroj: ČTK
Další zprávy