Novelu podepsal i Kiska. Slováci jsou na cestě ke zrušení Mečiarových amnestií

ČTK ČTK
3. 4. 2017 11:26
Slovenský prezident Andrej Kiska v pondělí podepsal ústavní novelu, která umožní sněmovně zrušit tzv. Mečiarovy amnestie. Ty brání v potrestání únosců syna exprezidenta Michala Kováče v roce 1995. Po podepsání novely začnou slovenští poslanci jednat o zrušení amnestií. K tomu by mělo dojít už tento týden. Z únosu Kováčova syna do Rakouska za vlády premiéra Vladimíra Mečiara byla podezřelá slovenská tajná služba SIS. Mečiar však vydal v roce 1998 amnestie, které vyšetřování zastavily. Současný prezident Kiska vyzýval ke zrušení amnestií už loni.
Slovenský prezident Andrej Kiska.
Slovenský prezident Andrej Kiska. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy