Novelu podepsal i Kiska. Slováci jsou na cestě ke zrušení Mečiarových amnestií

ČTK ČTK
3. 4. 2017 11:26
Slovenský prezident Andrej Kiska v pondělí podepsal ústavní novelu, která umožní sněmovně zrušit tzv. Mečiarovy amnestie. Ty brání v potrestání únosců syna exprezidenta Michala Kováče v roce 1995. Po podepsání novely začnou slovenští poslanci jednat o zrušení amnestií. K tomu by mělo dojít už tento týden. Z únosu Kováčova syna do Rakouska za vlády premiéra Vladimíra Mečiara byla podezřelá slovenská tajná služba SIS. Mečiar však vydal v roce 1998 amnestie, které vyšetřování zastavily. Současný prezident Kiska vyzýval ke zrušení amnestií už loni.
Slovenský prezident Andrej Kiska.
Slovenský prezident Andrej Kiska. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 7 minutami

Lídři EU podpořili uzavřenou dohodu o brexitu

Lídři EU podpořili uzavřenou dohodu o brexitu. Uvedl to Tuskův mluvčí, podle něhož jednání o brexitu skončila. Summit schválil politickou deklaraci.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Pohřešovaný 73letý houbař na Prostějovsku byl nalezen mrtvý

Tragicky skončilo pátrání po třiasedmdesátiletém houbaři z Olomouce, který se ve středu ztratil rodině v lesích na Prostějovsku. Muž, kterého hledaly desítky policistů a hasičů i vrtulník s termovizí, byl dnes nalezen bez známek života. ČTK to řekl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Podle něj bylo vyloučeno cizí zavinění smrti muže. Příčinu úmrtí blíže určí nařízená pitva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy