Slovensko vydalo do Itálie podnikatele Vadalu, o kterém psal zavražděný Kuciak

ČTK ČTK
15. 5. 2018 16:16
Slovensko vydalo italského podnikatele Antonina Vadalu, o kterém psal zavražděný novinář Ján Kuciak, k trestnímu stíhání do vlasti. Podle televize Joj Vadala v doprovodu policistů odletěl komerční linkou z Vídně do Říma. Eskortování Vadaly, který v Itálii čelí vyšetřování kvůli podezření z drogových deliktů, potvrdila slovenská policie. Vydání Vadaly nařídila na začátku května slovenská prokuratura. Podnikatel předtím s takovým postupem souhlasil, což vydání zjednodušilo. Zastřelený novinář Kuciak se při své investigativní práci věnoval kromě jiného rozkrývání aktivit italských podnikatelů na východním Slovensku a Vadalovým vazbám na spolupracovníky bývalého premiéra Roberta Fica.
Policisté u domu Jána Kuciaka.
Policisté u domu Jána Kuciaka. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 58 minutami

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

Další zprávy