Slovensko trápí silný vítr. Vyvrácená zastávka zabila dítě, další je těžce zraněné

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 2. 2020 15:17
Už druhý den přetrvávající silný vítr na Slovensku opět způsobil výpadky dodávek elektřiny v některých regionech a také omezil provoz největších lyžařských středisek. Na středním Slovensku bylo ráno bez proudu podle distribuční společnosti Stredoslovenská distribučná (SSD) přes 20 tisíc odběrných míst a situace se přes noc zhoršila.
Větrem vyvrácená zastávka na Slovensku.
Větrem vyvrácená zastávka na Slovensku. | Foto: Facebook Policie SR

Výpadky v dodávkách způsobil podle médií vítr a také těžký mokrý sníh. Technici sice vyrazili do terénu, podle SSD ale odstraňování některých poruch může kvůli větru a rozmočenému terénu trvat delší dobu.

Nejvyšší stupeň výstrahy před silným větrem vydali slovenští meteorologové pro horské oblasti na středním a v části východního Slovenska. Varování platí do půlnoci také pro Vysoké a Nízké Tatry. Nižší stupně výstrahy byly vyhlášeny na většině ostatního území země.

Provozovatel lyžařských středisek Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso ve Vysokých Tatrách kvůli silnému větru zastavil všechny lanovky. Výpadek v dodávkách elektřiny a silný vítr také omezily provoz největšího slovenského skiareálu Jasná pod horou Chopok v Nízkých Tatrách. Silnici do jižní části střediska zablokovaly popadané stromy.

Na Chopku v úterý slovenští meteorologové naměřili rychlost větru v nárazech až 164 kilometrů v hodině, dosáhl tak síly orkánu.

Na západě Slovenska zemřelo jedno dítě a další bylo těžce zraněno poté, co je zasáhla konstrukce autobusové zastávky, kterou vyvrátil poryv větru. Neštěstí se stalo dopoledne ve městě Myjava nedaleko hranic s Českem. Jedno z dětí podlehlo zraněním po převozu k ošetření, zdravotní stav druhého zraněného dítěte policie označila za kritický.

 

Právě se děje

Další zprávy