"Chceme předčasné volby." Slováci znovu vyšli do ulic, v Bratislavě jich demonstrovalo 65 tisíc

V Bratislavě se demonstrovalo za předčasné volby. Přišlo 65 tisíc lidí.
Tentokrát se demonstrovalo za předčasné volby jako řešení politické krize v zemi po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky.
Protestující občané se nechtějí spokojit s pouhým vytvořením rekonstruovaného kabinetu.
Dav lidí již v úvodu demonstrace skandoval "Předčasné volby", "Fico do basy" "Dost bylo Směru" i "Generální stávka".
Foto: Matej Slávik
Matej Slávik
Aktualizováno 16. 3. 2018 22:15
Slováci v pátek po týdnu opět vyšli do ulic, kde demonstrovali za vypsání předčasných voleb jako řešení politické krize v zemi po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. V centru Bratislavy se protestu zúčastnilo podle jeho organizátorů na 65 000 lidí. To by znamenalo vyšší účast než minulý pátek na protestu proti vládě premiéra Roberta Fica, který byl největší demonstrací od takzvané sametové revoluce v roce 1989. Podívejte se, jak demonstraci zachytil náš fotoreportér Matej Slávik.
 

Právě se děje

před 18 minutami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy