"Chceme předčasné volby." Slováci znovu vyšli do ulic, v Bratislavě jich demonstrovalo 65 tisíc

V Bratislavě se demonstrovalo za předčasné volby. Přišlo 65 tisíc lidí.
Tentokrát se demonstrovalo za předčasné volby jako řešení politické krize v zemi po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky.
Protestující občané se nechtějí spokojit s pouhým vytvořením rekonstruovaného kabinetu.
Dav lidí již v úvodu demonstrace skandoval "Předčasné volby", "Fico do basy" "Dost bylo Směru" i "Generální stávka".
Foto: Matej Slávik
Matej Slávik
Aktualizováno 16. 3. 2018 22:15
Slováci v pátek po týdnu opět vyšli do ulic, kde demonstrovali za vypsání předčasných voleb jako řešení politické krize v zemi po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. V centru Bratislavy se protestu zúčastnilo podle jeho organizátorů na 65 000 lidí. To by znamenalo vyšší účast než minulý pátek na protestu proti vládě premiéra Roberta Fica, který byl největší demonstrací od takzvané sametové revoluce v roce 1989. Podívejte se, jak demonstraci zachytil náš fotoreportér Matej Slávik.
 

Právě se děje

před 19 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy