Slovensko čeká těsný souboj. Musíme se pohnout dopředu, vyzývá kandidát na prezidenta

Martin Ehl Martin Ehl
26. 1. 2019 20:12
Slováci budou v březnu volit prezidenta. Nejsilnější opoziční kandidát Robert Mistrík bude svádět souboj hlavně s kandidátem vládního Směru, eurokomisařem Marošem Šefčovičem. V rozhovoru s deníkem Aktuálně.cz v sobě Mistrík nezapřel původní profesi vědce.
Slovensko se musí pohnout dopředu, tvrdí kandidát na slovenského prezidenta Robert Mistrík | Video: Martin Ehl
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Görgesová v Lucemburku neobhájila, Muchová si zahraje Elite Trophy

Lotyšská tenistka Jelena Ostapenková překazila Julii Görgesové obhajobu titulu v Lucemburku. Ve finále porazila druhou nasazenou Němku 6:4, 6:1 a vyhrála turnaj WTA po dvou letech. Dvaadvacetiletá vítězka předloňského Roland Garros získala třetí titul v kariéře.

Nezdar Görgesové znamená, že Karolína Muchová má jistou účast na WTA Elite Trophy v čínské Ču-chaji příští týden. Na takzvaný malý Turnaj mistryň české tenistce pomohlo i odhlášení řady hráček. Muchová začínala sezonu na 145. místě světového žebříčku, po semifinálové účasti v Moskvě se poprvé posune do první třicítky.

Görgesová měla šanci jako první tenistka v této sezoně na druhou úspěšnou obhajobu, ale na rozdíl od lednového turnaje v Aucklandu ve finále neuspěla. První set souboje bývalých hráček Top Ten rozhodl jediný brejk, ve druhém Němka přišla o podání hned třikrát. Ostapenková, která do turnaje vstoupila jako 63. hráčka žebříčku, nečelila ve finále jedinému brejkbolu.

Další zprávy