Slovensko čeká těsný souboj. Musíme se pohnout dopředu, vyzývá kandidát na prezidenta

Martin Ehl Martin Ehl
26. 1. 2019 20:12
Slováci budou v březnu volit prezidenta. Nejsilnější opoziční kandidát Robert Mistrík bude svádět souboj hlavně s kandidátem vládního Směru, eurokomisařem Marošem Šefčovičem. V rozhovoru s deníkem Aktuálně.cz v sobě Mistrík nezapřel původní profesi vědce.
Slovensko se musí pohnout dopředu, tvrdí kandidát na slovenského prezidenta Robert Mistrík | Video: Martin Ehl
 

Právě se děje

před 11 minutami

Byty po H-Systemu se začnou prodávat na přelomu jara a léta, tvrdí věřitelský výbor

První byty, které spadají do konkurzu po zkrachovalé společnosti H-System a které si lidé sami dostavěli, se začnou prodávat na přelomu letošního jara a léta. Jejich cena bude známa v dubnu, určí ji znalecký posudek, který zároveň vyčíslí hodnotu dostavby, již provedli současní uživatelé bytů, řekl šéf věřitelského výboru a advokát největšího věřitele H-Systemu Petr Pavel.

Byty se budou v konkurzu prodávat jednotlivě, domy již byly na jednotlivé bytové jednotky rozdělené i v katastru nemovitostí. Každý ze současných uživatelů dostane nabídku odkupu za cenu určenou znalcem, současní obyvatelé zároveň budou mít nárok na odpočet hodnoty dostavby domu, kterou určí znalec. "Jakýkoliv jiný zájemce by ale musel zaplatit plnou cenu, tam by se dostavba nezohledňovala," řekl Pavel.

Další zprávy