Obrovské štěstí. Slovenka se v rakouských Alpách zřítila, zranila se ale jen lehce

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 10. 2017 19:16
Z třicetimetrové výšky se v sobotu zřítila Slovenka ve východní části rakouských Alp. Utrpěla ale jen lehká zranění, informovala agentura APA. Z místa dopadu nicméně ženu museli záchranáři dostat pomocí vrtulníku. Žena se zřítila ze strmého srázu v oblasti pohoří Schneeberg a s poraněním nohy a hlavy zůstala ležet na skalní plošině nad skalní stěnou. Muž, který ji doprovázel, se k ní pokusil dostat, i on se ale zřítil ze zhruba 20 metrů. Následně se k ní nemohl dostat, a zavolal proto pomoc. Oba turisty do údolí záchranáři transportovali vrtulníkem.
Hora Schneeberg ve stejnojmenném pohoří v Rakousku.
Hora Schneeberg ve stejnojmenném pohoří v Rakousku. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 4 minutami

Sáblíková byla druhá v závodu na 3000 metrů na Světovém poháru v Naganu

Rychlobruslařka Martina Sáblíková byla druhá v závodu na 3000 metrů na Světovém poháru v Naganu. V rekordu dráhy vyhrála Ivanie Blondinová z Kanady.

před 1 hodinou

Rychlobruslařka Zdráhalová ovládla na SP divizi B na kilometru

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová na Světovém poháru v Naganu ovládla divizi B v závodu na 1000 metrů a zajistila si tak pro příští díl seriálu start mezi nejlepšími na této trati. Třiadvacetiletá česká reprezentantka zajela čas 1:16,225 a o dvě sekundy si tak vylepšila sezonní maximum.

Zdráhalová se dnes stejně jako Martina Sáblíková představí i v závodě na 3000 metrů, ve kterém budou obě startovat v divizi A. Trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková bude hájit vedení v průběžném pořadí SP, v závěrečné rozjížďce nastoupí společně s Isabelle Weidemannovou z Kanady.

před 1 hodinou

Do boje o Senát se za ČSSD pustí šéf Motola Miloslav Ludvík

ČSSD posílá do boje o Senát v příštím roce v Praze 5 ředitele FN Motol a bývalého ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka. V pátek o tom rozhodlo předsednictvo ČSSD, píše dnešní Právo.

Ludvík, který by měl vyzvat současného senátora za obvod Václava Lásku (SEN 21), by se rád stal společným kandidátem ANO a ČSSD. Hnutí ANO však jeho kandidaturu ještě neposvětilo. Na jihu Čech bude lídrem pro krajské volby hejtmanka Ivana Stráská, dodává Právo.

O kandidatuře Ludvíka již v pátek informovaly Lidové noviny. Deník uvedl, že pražská ČSSD jeho jméno schválila v pondělí a ANO by se mělo jeho kandidaturou zabývat na některém z nejbližších zasedání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy