Slovák si při práci na vysílači zasekl výstroj o výtah. Zemřel ve výšce 250 metrů

Zahraničí Zahraničí
21. 7. 2021 16:49
Šestapadesátiletý slovenský technik přišel o život na vysílači Suchá hora u Kremnice na středním Slovensku. Při práci ve výšce 250 metrů si zasekl postroj o výtah, který ho na místě usmrtil.
Ilustrační obrázek.
Ilustrační obrázek. | Foto: Ondřej Besperát

Vysokohorští záchranáři se muži ještě pokoušeli zachránit život, navzdory velkému úsilí mu už ale nedokázali pomoci, napsal slovenský list Nový čas. "Výtah jej na místě usmrtil. Ivan zemřel ve výšce 250 metrů," uvedl deník na svém webu.

Smrtelný pracovní úraz se stal na počátku týdne na rozhlasovém a bývalém televizním vysílači, který se tyčí do výšky 300 metrů. Pracovník tam se svým kolegou měřili signál. Když skončili práci na sedmé plošině, chtěli nastoupit do výtahu. "Podle předběžných zjištění na místě činu se (…) při sestupu zachytil postrojem o výtah, který jel opačným směrem," uvedla policejní mluvčí Petra Kováčiková.

Záchranáři se muži ještě pokusili ve výšce 250 metrů pomoci. Našli ho ve výtahové šachtě bez známek života, okamžitě začali s oživováním, ale přes veškerou snahu byla resuscitace neúspěšná. Poté už jen tělo za pomoci lan snesli z vysílače a odevzdali přivolané pohřební službě. Policejní vyšetřovatel nařídil pitvu a začal trestní stíhání kvůli usmrcení.

 

Právě se děje

Další zprávy