"Slepý šajch" zemřel ve vězení. Islamistovi zodpovědnému za útok v New Yorku bylo 78 let

ČTK ČTK
18. 2. 2017 19:45
V americkém vězení dnes ve věku 78 let zemřel islámský duchovní Umar Abdar Rahmán, známý jako "slepý šajch". Odsouzen byl na doživotí za bombový útok na Světové obchodní centrum (WTC) v New Yorku z roku 1993 a za spiknutí k dalším teroristickým činům, které nestihl uskutečnit. Oznámilo to ministerstvo spravedlnosti USA. Rahmán, který se narodil v Egyptě, podle ministerstva zemřel "z přirozených příčin" ve vězení v Severní Karolíně. I po více než 20 letech strávených ve vězení byl duchovním vůdcem radikálních muslimů. Rahmán přišel o zrak už v dětství, a to kvůli cukrovce. V 80. a 90. letech byl charismatický duchovní tváří radikálního islámu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 25 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy