Slabší z dvojčat pandy ve washingtonské zoo uhynulo

ČTK ČTK
26. 8. 2015 22:11
O osud mláděte se ošetřovatelé v posledních dnech obávali, neboť matka zaměřila pozornost na silnějšího potomka.
Jedno ze dvojčat - mláďat pandy, která se narodila v zoologické zahradě ve Washingtonu.
Jedno ze dvojčat - mláďat pandy, která se narodila v zoologické zahradě ve Washingtonu. | Foto: Reuters

Washington - Ve washingtonské zoologické zahradě uhynulo jedno z pandích dvojčat, která přišla na svět v sobotu. O jeho osud se ošetřovatelé obávali, protože samice Mei Xiang svou pozornost zaměřila na většího a silnějšího potomka.

Mei Xiang už dříve porodila dvě živá mláďata, samečka Tai Shan v roce 2005 a samičku Bao Bao v roce 2013. Tehdy porodila i další mládě, rovněž samičku, ale dvojče přišlo na svět už mrtvé.

Samice byla tentokrát oplodněna uměle směsí spermií dvou samců pandy velké, čínského samečka Chuej-chuej a Tian Tiana z washingtonské zoo. Zatím se neví, kdo z nich je otcem. Je rovněž možné, že každé mládě má jiného otce.

Panda velká patří mezi nejohroženější živočišné druhy. Jejich přirozeným domovem je několik horských hřebenů v centrální Číně. V současnosti jich podle dostupných informací ve volné přírodě žije kolem 1600, dalších asi 300 jich je v zajetí, převážně v Číně. Pro pandy je typická velmi slabá porodnost.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Salač zajel v trénincích Moto3 v Aragónu šestý nejlepší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač si v pátek v rámci Velké cenu Aragónu třídy Moto3 zapsal v kombinovaném pořadí obou měřených tréninků šestý nejlepší čas. Výkonem 1:59,103 minuty zaostal o půl vteřiny za nejrychlejším mužem dne, jímž se stal Ital Andrea Migno. Salačův týmový kolega Jakub Kornfeil obsadil dvanáctou příčku se ztrátou tři čtvrtě vteřiny na lídra.

Další zprávy