"Skutečný kompromis." Trump se s demokraty dohodl na rozpočtu a dluhovém stropu

ČTK ČTK
23. 7. 2019 8:32
Americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi a zástupcům opozičních demokratů v Kongresu se podařilo dosáhnout dohody o rozpočtu a stropu pro státní dluh. Šéf Bílého domu to v úterý oznámil na Twitteru a informaci potvrdili i demokratická předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová a šéf senátní frakce demokratů Chuck Schumer. Podle světových agentur se tak podařilo odvrátit větší turbulence včetně nouzového stavu, kdy federální vláda zůstane bez financí. "Byl to skutečný kompromis," uvedl prezident Trump. Schumer a Pelosiová dodali, že se o ní bude brzy hlasovat ve Sněmovně reprezentantů. Schválit budou muset dohodu také senátoři a nakonec ji dostane k podpisu Trump.
Americký prezident Donald Trump.
Americký prezident Donald Trump. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 58 minutami

Tesco varuje před podvodnými SMS zprávami o výhře v soutěži. Firma žádnou neorganizuje

Společnost Tesco varuje před podvodníky, kteří rozesílají lidem SMS zprávy o tom, že si mají u ní vyzvednout výhru v soutěži. Firma informovala, že žádnou takovou soutěž neorganizuje a zákazníci nemají na uvedené zprávy reagovat.

"Tato podvodná aktivita poškozuje dobré jméno společnosti Tesco. Podniká proto všechny dostupné kroky, aby ochránila své zákazníky i své podnikání," uvedli zástupci firmy.

V případě pochybností mají podle nich zákazníci kontaktovat zákaznickou linku firmy 800 222 555 a ověřit si, jestli jde o její oficiální soutěž.

Další zprávy